19
Szőllős Péter (szerk.): A mitológia nagykönyve ‒ minden, amit tudni érdemes
Dózsa Anita ajánlata

szollos-peter-a-mitologia-nagykonyve

Hogyan képzelték az ősi egyiptomiak az Alvilágot? Miért nem tántorította el semmi a fortélyos Mauit? Mi a költészet mézsöre, és mi lett azokkal, akik ittak belőle? Hogyan született Ganésa? Mi történt a majomkirállyal? Hogyan bosszulta meg Oresztész Agamemnónt?

A mitológia szó a „történet” jelentésű görög müthosz és a „tudást” jelentő logosz összetételéből ered. A mítoszok a világ teremtéséről szólnak, vagy a végét jósolják meg – elmagyarázzák, hogyan lettek az állatok és a Föld; összekötik az emberek világát a szellemekével és az istenekével; megpróbálnak rendet teremteni a félelmetes káoszban, sőt a halál rejtelmeivel is számot vetnek. A mítoszok képezik a vallások alapjait – kultúrákat határoznak meg és rögzítik értékeit. A mítoszok többek meséknél. Olyan történetek, amelyekben a különböző kultúrák az élet mindannyiunkat foglakoztató nagy kérdéseire adnak csodálatos, tanulságokkal teli magyarázatokat.

A mitológia nagykönyve képekkel illusztrálva meséli el az egyes népek misztikus karaktereinek színes történeteit, amelyek generációkon keresztül különös erőt jelentettek a közösségnek, és szórakoztatóan enged bepillantást a társadalmi fejlődés rejtelmeibe.


Megtekintés az Online Katalógusban

2025.03.25