2024-ben jelent meg Laczó Balázs és Sudár Ágnes legújabb kötete, mely győri, illetve Győr környéki emlékezetes bűneseteket, bírósági tárgyalásokat dolgoz fel a perekben részt vállaló bírókkal, ügyvédekkel, ügyészekkel és nyomozókkal készített interjúkon keresztül. A könyv a győri jogászképzés alapításának 30., valamint a Győri Ügyvédi Kamara fennállásának 150. évfordulója alkalmából született meg. Az emlékezetes bűnesetek felidézése mellett így az ügyészi, ügyvédi és bírói hivatás sajátosságairól, ezen szakmák kulisszatitkairól is képet kaphatunk, miközben megismerhetjük az emlékezetes jogi esetek részleteit.
A kötetben máig emlékezetes, döntően az utóbbi három évtizedben ismertté vált esetekről olvashatunk. Helyet kapott többek között a „darnózseli hentes” ügye, Tompa Eszter gyilkosának elfogása vagy a bőnyi rendőrgyilkosság tárgyalása. Valamennyi bűnügyről a hozzá köthető vagy az ügyre rálátó személy árul el részleteket, melyek a korabeli újságcikkekből kimaradtak. Ezek mellett pedig számos személyes benyomás is olvasható, melyekből kiderül, hogyan viszonyul például a bíró, az ügyész vagy a nyomozó egy-egy eset szereplőihez, az általuk hangoztatott álláspontokhoz, érvekhez. Így megtudhatjuk például, milyen bíróként kimondani a „tényleges életfogytiglant”, vagy hogy jó-e a védőnek, ha tudja, védence hazudik.
Laczó Balázs és Sudár Ágnes hiánypótló munkája ötven interjút kínál, melyekből nem csupán az emlékezetes bűnügyek és bírósági tárgyalások kulisszatitkaiba nyerhetünk bepillantást, hanem megismerhetjük a „talárt viselő embert” is.