Kortárs Irodalmi Estek Háy Jánossal

2024. október 24-én (csütörtök) a Kortárs Irodalmi Estek vendége Háy János író, drámaíró, festő lesz a Dr. Kovács Pál Könyvtár és Közösségi Tér Kisfaludy Károly Könyvtárának (9021 Győr, Baross Gábor út 4.) 2. emeleti rendezvénytermében 18 órakor. Beszélgetőtárs: Dékány Ernő.

Hol a boldogság mostanában? Milyen távolság van Vámosmikola és Budapest között közúton és életfelfogásban? Mi lett a bogyósgyümölcskertész fiának álmaiból? Milyen is a magyar irodalom, és egyáltalán tanítható-e iskolában? Mi sokoldalú érdeklődésének és tehetségének a titka? Vajon törekszik-e arra, hogy valamilyen értelemben teljessé tegye az életművét? Milyen érzés 40 év költői munkájának lírai nyomait kötetbe rendezni? Színpadi műveinek adaptációját milyen mértékben követi nyomon? A Gézagyerek vagy a Herner Ferike faterja erősseb-e a színpadon? Hogyan jutott el a Dzsigerdilen mágikus világától a Mamikám betonkemény valóságához? És végül: van-e jobb zenész Jimi Hendrixnél? A kérdésekre a válaszokat Háy Jánostól megtudhatjuk csütörtök este.

A rendezvényre a belépés díjtalan, de regisztrációhoz kötött! Regisztrálni itt lehet >>