Folk: Loreena McKennitt - An Ancient Muse
Tolnai Gáborné ajánlata

loreena-mckennitt-an-ancient-muse

Sokévi hallgatás után az ír származású, kanadai folk zeneszerző, énekesnő, producer Loreena McKennitt egy varázslatos lemezzel ajándékozta meg rajongóit. A művésznő a tőle már megszokott módon egy zenei utazásra invitál. Ezúttal a Selyemutat járhatjuk végig  az ő idegenvezetésével.

Az előadás annyira élethű, hogy szinte látjuk magunk körül a kereskedők forgatagát. Gyönyörködhetünk a színek sokaságában, érezhetjük az illatokat és hallhatjuk a beszédfoszlányokat, vagyis minden olyan dolgot, ami egy karaván életéhez hozzá tartozik. Egy karaván, amelynek most már mi, hallgatók is ugyanúgy részei vagyunk. Isztambul kapuja (The Gates of Istambul) a karaván-szeráj (Caravanserai) ugyanúgy fontos pontok a zenei utazás során, mint hajdanán a kereskedők számára is fontosak voltak a valóságban. Utazunk, hol gyorsabb (Sacred Shabbat), hol pedig lassabb tempóban. A művésznő a korábbi saját zenei hagyományaival sem szakított, így a lemezen hallhatunk kelta dalokat (Penelope's song, Never-Ending Road), valamint megzenésített irodalmi művet (Walter Scott: The English Ladye and the Knight) is. Az album egyrészt tisztelgés az ősi kultúrák előtt, másrészt pedig értékmentés, hiszen azzal, hogy Loreena McKennitt az ősidők zenei világát átemeli a mába, figyelmeztet is bennünket: ne feledjük el az ősi gyökereket és gondoznunk is kell azokat. Az igényes zene kedvelőinek való ínyencfalat.

Tracklist:
01.  Incantation
02.  The Gates Of Istanbul
03.  Caravanserai
04.  The English Ladye And The Knight
05.  Kecharitomene
06.  Penelope's Song
07.  Sacred Shabbat
08.  Beneath A Phrygian Sky
09.  Never-Ending Road (Amhrán Duit)

2017.07.14