Biczó Zalán: A győri ETO (1904-1945) emlékek és sikerek
A helyismereti osztály ajánlata

A győri futballcsapat, az ETO hőskorát dolgozta fel Biczó Zalán, a győri egyetem könyvtárosa A győri ETO (1904-1945) emlékek és sikerek című könyvében.

Elsősorban a korabeli lapok szolgáltak a kutatás forrásául. Az 1904-ben megalakított klub első évtizedeiben a vagongyári Dal- és Társaskör tagozataként szerepelt, de a győri futballisták 1910-ben és 1913-ban már a vidéki bajnoki címet is elnyerték. Az Egyetértés Torna Osztály már a kezdetekkor a legeredményesebb vidéki klub lett. A legsikeresebb évben, 1937-ben feljutottak a legmagasabb osztályba, a Nemzeti Bajnokságba is. 1938-tól önálló sportegylet lett.

A futball Győr városában is hamar népszerű lett, társasági esemény lett meccsre járni. A sportélet bemutatásán túl az olvasó megismerkedhet Győr társadalmával is, a sportlétesítmények kialakításának körülményeivel is.  A régi sportolók, vezetők, tisztségviselők, választmányi tagok és szurkolók emlékét őrzi a kötet, melyet korabeli felvételek illusztrálnak. A kiadványt Győrben adta ki a Dr. Kovács Pál Megyei Könyvtár és Közösségi Tér 2016-ban.

2017.07.07