Használó – közönség – közösség
Helyismereti konferencia Győrben

helyismereti_konferencia_gyor

A Magyar Könyvtárosok Egyesülete Helyismereti Könyvtárosok Szervezete huszadik országos konferenciáját a Dr. Kovács Pál Könyvtár és Közösségi Térrel együttműködésben Győrben rendezi 2018. július 25 - 27. között. A konferencia címe: Használó – közönség – közösség. Helyismeret és kapcsolatépítés az információk áramlásában. A rendezvény helyszíne a Dr. Kovács Pál Könyvtár és Közösségi Tér Kisfaludy Könyvtára (Győr, Baross Gábor u. 4.).

Az infokommunikációs társadalomban jelentősen változik a könyvtárosok, a helyismereti könyvtárosok szerepe is: az értékőrzés, a dokumentumfeltárás és a szolgáltatás hagyományos feladatai mellett egyre hangsúlyosabb a kapcsolatépítő, közösségfejlesztő tevékenység. Milyen eszközökkel, módszerekkel lehet megszólítani a fiatalabb generációt? Hogyan válhat a könyvtár valóságos és virtuális közönsége közösséggé? Milyen szakmai együttműködésre van szükség ahhoz, hogy biztosítsuk a csak elektronikusan megjelenő helyismereti tartalmak számbavételét és megőrzését az utókor számára? A konferencia ezekre a kérdésekre keres válaszokat.
Az alábbi linken várjuk a kollégák jelentkezését.

2018.06.20