Kalász Márton: Ki kap szamárkenyeret?
Máté Zsófia ajánlata

kalasz-marton-ki-kap-szamarkenyeretKi kap szamárkenyeret, s egyáltalán, mi az? Boldogok-e a kárókatonák? Mi történik a padlásra száműzött lommal? Kalász Márton legújabb kötete többek között ezekre a kérdésekre nyújt feleletet mintegy 40 gyermekeknek (is) szánt versével. Az 1934-ben született Kossuth-díjas, Magyar Örökség díjas, a Győri Könyvszalon alkotói díjával jutalmazott, nemrégiben a Nemzet Művésze díjjal kitüntetett szerző nyolcvanadik életévén túl is megújul, hiszen korábban csak egy ifjúsági regényét olvashattuk.

Most egybegyűjtött verseiben is a rá jellemző műgonddal, választékos nyelvi erővel, helyenként többféleképpen értelmezhető sorokkal rajzol elénk egy világot, amelyben a fiatalok és az idősebbek egyaránt találhatnak néhány megragadó képet és gondolatot. Az élményt Sinkó Veron színes illusztrációi teszik teljessé. A kötet a Szent István Társulat gondozásában jelent meg, a Nemzeti Kulturális Alap Márai Programján keresztül gazdagítja könyvtárunk állományát.

2018.02.06