312
Rendezvény beszámoló: Megyei német nyelvű vers-és prózamondó verseny
A Győri Kovács Margit Iskolában

A hagyományosan évek óta megrendezésre kerülő Megyei német nyelvű vers- és prózamondó verseny az idei évben is sok iskolának keltette fel az érdeklődését Győrben és az egész megyében egyaránt. A jelentkezők négy korosztályonkénti magyar- és egy német anyanyelvű kategóriában külön-külön versenyeztek. Az eredményhirdetés előtt, az iskola aulájában egy „Mézeskalács város” kiállítás, uzsonna és adventi német műsor is fogadta a jelenlévőket. Kategóriánként első három helyezést és két különdíjat, illetve a német anyanyelvű diákok között első és második helyezést adott ki a zsűri. A versenyzők az elért eredményeikért oklevelet, értékes könyvutalványt és édességet is kaptak.
A magas színvonalú, sikeres rendezvény a GYMJV Német Önkormányzat, a Kovács Margit Német Nyelvoktató Nemzetiségi Általános Iskola és a Dr. Kovács Pál Megyei Könyvtár és Közösségi Tér együttműködésével vált valóra.

Helyszín: Győri Kovács Margit Német Nyelvoktató Nemzetiségi Általános Iskola, Alapfokú Művészeti Iskola, Szakgimnázium és Szakközépiskola

Jelentkezők száma: 115 fő

Jelentkező iskolák száma: 20

Győr:

1. Audi Hungária ÁMK
2. Bartók Béla Ének-zenei Általános Iskola
3. Győri Arany János Angol- Német Két Tanítási Nyelvű Általános Iskola
4. Győri Ménfőcsanaki Petőfi Sándor Általános Iskola
5. Kovács Margit Német Nyelvoktató Nemzetiségi Általános Iskola
6. Révai Miklós Gimnázium
7. Szabadhegyi Magyar- Német Két Tanítási Nyelvű Általános Iskola

Megye:

1. Babos József Térségi Általános Iskola, Fertőd
2. Écsi Petőfi Sándor Általános Iskola
3. Enesei Általános Iskola Győrsövényházi Tagiskolája
4. Felsőbüki Nagy Pál Gimnázium, Kapuvár
5. Fertőrákosi Általános Iskola
6. Haller János Általános Iskola, Mosonmagyaróvár
7. Hunyadi János Evangélikus Általános Iskola, Sopron
8. Kimlei Nemzetiségi Általános Iskola
9.- Körzeti Általános Iskola, Jánossomorja
10. Nakovich Mihály Általános Iskola, Kópháza
11. Sokorópátkai Általános Iskola
12. Széchenyi Ferenc Általános Iskola, Fertőszéplak
13. Szent Orsolya Római Katolikus Általános Iskola, Sopron

Helyezettek:

Kategória: 1-2. évfolyam
1. helyezés: Sárközi Ádám, Kovács Margit Német Nyelvoktató Nemzetiségi Általános Iskola
2. helyezés: Lakos Emma, Kovács Margit Német Nyelvoktató Nemzetiségi Általános Iskola
3. helyezés: Sági Flóra, Kimlei Nemzetiségi Általános Iskola
Különdíj: Hancz Amira, Enesei Általános Iskola Győrsövényházi Tagiskolája
Különdíj: Lindner Martin, Győri Arany János Angol- Német Két Tanítási Nyelvű Általános Iskola

Kategória: 3-4. évfolyam
1. helyezés: Jakab Rafael, Audi Hungaria ÁMK
2. elyezés: Árpási Léna, Kovács Margit Német Nyelvoktató Nemzetiségi Általános Iskola
3. helyezés: Író Trisztán, Haller János Általános Iskola, Mosonmagyaróvár
Különdíj: Hancz Marcell, Enesei Általános Iskola Győrsövényházi Tagiskolája
Különdíj: Madár Lili, Kovács Margit Német Nyelvoktató Nemzetiségi Általános Iskola

Kategória: 5-6. évfolyam
1. helyezés: Harangozó Ákos, Haller János Általános Iskola, Mosonmagyaróvár
2. helyezés: Dolmány Emma, Nakovich Mihály Általános Iskola, Kópháza
3. helyezés: Gregosits Rebeka, Audi Hungaria ÁMK
Különdíj: Bodó Blanka, Audi Hungaria ÁMK
Különdíj: Moldován Fruzsina, Kovács Margit Német Nyelvoktató Nemzetiségi Általános Iskola

Kategória: 7-8. évfolyam
1. helyezés: Fördős Petra, Körzeti Általános Iskola, Jánossomorja
2. helyezés: Horváth Dária, Szent Orsolya Római Katolikus Általános Iskola, Sopron
3. helyezés: Bacsó Boglárka, Felsőbüki Nagy Pál Gimnázium, Kapuvár
Különdíj: Gál Krisztina, Kovács Margit Német Nyelvoktató Nemzetiségi Általános Iskola
Különdíj: Moldován Dóra, Haller János Általános Iskola, Mosonmagyaróvár

Kategória: Német anyanyelvű diákok
1. helyezés: Vanessa Heilig, Audi Hungaria ÁMK
2. helyezés: Amrhyn Nora, Écsi Petőfi Sándor Általános Iskola

A zsűri tagjai:

1. Balsay Judit
2. Galuska Ágnes
3. Hanaszekné Grundtner Éva
4. Hoffmanné Czérna Erzsébet
5. Kalmár Szabina
6. Pállfy Istvánné
7. Rábainé Lukácsy Erzsébet
8. Saller Edina
9. Szabó Csilla
10. Török Bettina