Hegedűs Péter – Szabó Zoltán: Vaskakas is talál szelet: Győr históriája
Gősy Gáborné ajánlata

hegedus-szabo-vaskakas-is-talal-szeletA győri szerzők - Hegedűs Péter, a Széchenyi István Egyetem könyvtárosa és Szabó Zoltán, a Lukács-iskola tanára - arra vállalkoztak, hogy kutatásaik eredményeképpen érdekességekkel és humorral fűszerezve tárják az olvasók elé Győr történetét. A magyar történelem évszázadain, évezredein végigvonulva 1956-ig veszik sorra a győri és a városunkat érintő eseményeket.

A rövid fejezetek címei szójátékokkal keltik fel az érdeklődést. A szerzők elsősorban a győri fiatalokat és a középkorosztályt célozták meg a könyv olvasmányos, itt-ott ironikusan csipkelődő hangvételével. Emellett ajánlható mindenkinek, aki a száraz történelmi tényeken túl művelődéstörténeti érdekességekre, rejtélyekre is kíváncsi. A Vaskakas is talál szelet című könyvet külföldi turisták is forgathatják, mivel két nyelven – magyarul és angolul – íródott.

2017.12.12