Rendezvény beszámoló: Kardos-Horváth János: Földlakó
Szerzői est és könyvbemutató a Kisfaludy Károly Könyvtárban

A Kisfaludy Károly Könyvtár második emeleti rendezvénytermében került sor a szerző hangos könyvbemutatójára. A szokásos beszélgetős könyvbemutatókkal ellentétben - hiszen zenész-szerzőről van szó - gitárral kísért énekszólókkal mint betétekkel tűzdelte meg a könyvrészletek felolvasását. A Földlakó 2.0 című kötetben közéleti, közérzetünket meghatározó témák szerepelnek, mint például bevásárlási szokásaink, a bolti hangulat, a vevő-eladó közötti interakció egyaránt terítékre került. Egy kicsit aj jelen magyar élet szerepel sűrítetten a könyvlapokon. Olyan könyvlapokon, amelyek egyben kották is, hiszen Kardos-Horváth János dalai is helyet kaptak benne.

A szerzőt eddig zenészként ismertük, most íróként is bemutatkozott. Felfogható olvasmányos, zenével illusztrált szociológiai tanulmányként is a kiadvány, hiszen hasznosítja benne tatabányai tartózkodása alatt szerzett gazdag, sokoldalú szociológiai ismereteit, s gyakorlati tapasztalatait, melyeket az élet számtalan aspektusáról szerzett,mivel eltérő társadalmi helyzetű emberekkel hozta össze a sors. Napjaink dalnokai így reflektálhatnak a kor szülte problémákra, munkásságuk fontos adalék, a jövő perspektívájából nézve pedig nélkülözhetetlen történelmi kordokumentum. És ha ez még jó beleélő képességgel, igazi szenvedéllyel párosul, akkor a zenés és prózai mondandó még szórakoztató is lehet, s ezáltal könnyebben befogadható. Erre láthatott jó példát, aki részt vett a zenés könyvbemutatón.

Csiszár Antal