Úton határtalanul
Lonci bicajozása

09-21lonci_bicajozasa_pl

Szeptember 21-én (csütörtökön) 17 órakor a Központi Könyvtár klubhelyiségében (Győr, Herman O. u. 22., földszint) folytatódik az Úton határtalanul című előadássorozat. Ez alkalommal Lonci bicajozása címmel Matkovics Lea élménybeszámolóját hallgathatják meg.

Grúziában landoltam a kerékpárommal április elején, és kezdetnek délnek tartva az örmény határig kerekeztem le, majd észak felé véve az irányt, átmentem Tbiliszin, a grúzok fővárosán, és meg sem álltam a Kaukázusig. Ott gyalogszerrel sikerült feljutni 3670 méter magasba és körbecsodálni a tájat – közben a testem fizikai határait megtapasztalni. Az utam folytatódott keletnek, így a májust már Azerbajdzsánban töltöttem, ahol a vendégszeretet felsőfokát élhettem meg, és Baku életébe is belekóstolhattam: múzeum, galéria, bábszínház, uszoda, bazár és „hammam” látogatása….”