Megyei kitüntetések és kitüntetettek

Dr. Batthyány-Strattmann László-díj

Díj régi neve: Népegészségügyi Díj
Alapítva: Győr-Moson-Sopron Megye Közgyűlése 11/1991. sz. rendelete. Jelenleg érvényes szabályozása: Győr-Moson-Sopron Megye Közgyűlése 3/2016. sz. rendelete
Módosítva: címmódosítás 7/1999.(V.7.)KR. rendelettel, Győr-Moson-Sopron Megye Szociális Ellátásáért és Gyermekvédelméért dr. Batthyány-Strattmann László Díj
Leírás: Adományozható azoknak, akik a megye szociális és gyermekvédelmi ellátásában kiemelkedő szakmai tevékenységet fejtettek ki. 2016-tól kétévente, páros években egy díjazott veheti át az augusztus 20-iki megyei díszközgyűlésen.
Név Foglalkozás Díjazás éve
Éliás Ferencné osztályvezető főnővér, Petz Aladár Megyei Kórház (Győr) 1992
Gasztonyi Margit iskolatitkár, Gyermek- és Ifjúságvédő Intézet (Győr) 1993
Reinitz Antalné gazdasági vezető, Fogyatékos Gyermekek Otthona (Sopron) 1994
Major Lászlóné főnővér, dr. Piróth Endre Mentálhigiénés Otthon (Táplánypuszta) 1995
Kovács Lászlóné vezető szakasszisztens, Margit Kórház (Csorna) 1996
Megyesi Istvánné osztályvezető főnővér-helyettes 1997
Tihanyi Gellértné osztályvezető főnővér (Sopron) 1998
Szeder Mihályné intézményvezető, Mosonmagyaróvár Város Egyesített Szociális Intézete (Mosonmagyaróvár) 1999
Boros Andrásné védőnő (Ásványráró) 2000
Schubertné Boros Tünde egyesületi elnök, "Kikelet" Szülői Vivil Egyesület (Csorna) 2001
Csiba Erzsébet gyógypedagógus, Mosonmagyaróvár Város Egyesített Szociális Intézete (Mosonmagyaróvár) 2002
dr. Thiesz József egyesületi elnök, Mozgáskorlátozottak Mosonmagyaróvári Egyesülete (Mosonmagyaróvár) 2003
Gergátz Lászlóné intézményvezető, szociális gondozó, Fertőszentmiklósi Gondozási Központ 2004
Stánitz Józsefné nyugdíjas óvónő, Soproni Fogyatékos Gyermekek Otthona (Sopron) 2005
Kerék Imréné szakmai vezető 2006
Libricz József intézményvezető, Nyugdíjas igazgató, Nagylózsi Időskorúak Otthona 2007
Nagy Imréné intézményvezető, gondozó, Idősek Otthona (Répceszemere) 2008
Makra Ottó intézményvezető, Dr. Piróth Endre Mentálhigiénés Otthon (Táplánypuszta ) 2009
dr. Baikó Erzsébet intézményvezető, Fogyatékos Gyermekek Otthona (Sopron) 2010
Zöld Péterné intézményvezető, Idősek Otthona (Jobaháza) 2011
Marek Jánosné csecsemő- és gyermeknevelő-gondozó, Kiskúti úti Bölcsőde (Győr) 2012
Marton József bencés pap, városi plébános (Pannonhalma) 2013
Szabóné Németh Mária intézményvezető, Időskorúak Otthona (Nagylózs) 2014
Orbán Ferencné intézményvezető, "Gondoskodás" Rábaközi Szociális Központ (Pásztori) 2015
Kránitz Péter gyógypedagógus (Mosonmagyaróvár) 2016

Bauer Rudolf-díj

Díj régi neve: Sport-Díj
Alapítva: Győr-Moson-Sopron Megye Közgyűlése 11/1991. sz. rendelete. Jelenleg érvényes szabályozása: Győr-Moson-Sopron Megye Közgyűlése 3/2016. sz. rendelete.
Módosítva: címmódosítás 7/1999.(V.7.)KR. rendelettel, Győr-Moson-Sopron Megye Sportjáért Bauer Rudolf László Díj
Leírás: Adományozható azoknak, akik a megye testnevelési és sportmozgalmában élenjártak, sportteljesítményükkel kiemelkedő eredményeket értek el. 2016-tól kétévente, páratlan években egy díjazott veheti át az augusztus 20-iki megyei díszközgyűlésen.
Név Foglalkozás Díjazás éve
Gremola Ferenc titkár, Megyei Labdarúgó Szövetség 1992
Pintér Lajos elnök, Megyei Tekézők Szövetsége 1993
Palotai Károly sporthivatali főelőadó, elnök, Megyei Labdarúgó Szövetség 1994
de. Gönczöl László tanszékvezető tanár, Apáczai Csere János Tanítóképző Főiskola (Győr) 1995
Kovács István igazgató, Megyei Sportigazgatóság 1996
Zombori István vívóedző, nyugdíjas középiskolai testnevelő tanár (Sopron) 1997
Felber Gyula csapatkapítány, Győri Városi Rádióklub 1999
Horváth Tibor elnök, Győr-Moson-Sopron Megyei Sportszövetségek Egyesülése 2000
Nagy Anikó kézilabdázó, Győri ETO 2001
Havasréti Béla sportújságíró, tudósító, Nemzeti Sport (Győr) 2002
Laczik László elnök, Győri Lövész Klub 2003
Horváth Cs. Attila Győr-Moson-Sopron Megyei Labdarúgó Szövetség társadalmi elnöke, sportújságíró, Kisalföld napilap (Győr) 2004
Borkai Zsolt iskolaigazgató, Béri Balogh Ádám Honvéd Középiskola (Győr) 2005
Sillai László kötöttfogású-birkózó világbajnok, társadalmi alelnök, Győri Dózsa (Győr) 2006
Sosztarich András, Soproni Modellező Klub (Sopron) 2007
Péter Imre nyug. birkózó-edző, a Győri Spartacus volt vezető edzője (Győr) 2008
Tamási Gábor főtitkár, Győr-Moson-Sopron Megyei Labdarúgó Szövetség 2009
Kertész Antal szakosztályvezető, Rábakecöli Sportegyesület 2010
Kósa István alelnök, Győr-Moson-Sopron Megyei Sportszövetségek Egyesülése 2011
Axnix Imre titkár, Kapuvári Lóbarátok Köre 2012
Páder Vilmos sportújságíró 2013
Hluchány József alelnök, Győr-Moson-Sopron Megyei Sportszövetségek Egyesülése 2014
Sastin Marianna birkózó 2015
nem került kiosztásra az új rendelet szerint 2016

Dr. Csizmadia Andor-díj

Alapítva: Győr-Moson-Sopron Megye Közgyűlése 11/1991. sz. rendelete. Jelenleg érvényes szabályozása: Győr-Moson-Sopron Megye Közgyűlése 3/2016. sz. rendelete
Módosítva: címmódosítás 7/1999.(V.7.)KR. rendelettel, Győr-Moson-Sopron Megye Közigazgatásáért Dr. Csizmadia Andor Díj
Leírás: Adományozható azoknak a köztisztségviselőknek, akik a közigazgatás területén hosszú időn keresztül kiemelkedő elméleti és gyakorlati munkájukkal hozzájárultak az önkormányzati feladatok színvonalas ellátásához. 2016-tól kétévente, páratlan években egy díjazott veheti át az augusztus 20-iki megyei díszközgyűlésen.
Név Foglalkozás Díjazás éve
dr. Simon Kázmérné osztályvezető, Köztársasági Megbízotti Hivatal 1994
dr. Nagy Andor irodavezető, Megyei Önkormányzati Hivatal 1995
dr. Becher Rezső hivatalvezető, Soproni Igazgatási Hivatal 1996
Balogh János aljegyző 1997
Szabó Imre osztályvezető (Bágyogszovát) 1999
Cserpesné Kiss M. Erzsébet irodavezető, Kapuvár Város Önkormányzata 2000
dr. Szakács Ilona jegyző, Mosonmagyaróvár Város Önkormányzata 2001
Rimányiné Somogyi Szilvia igazgatónő, Megyei Munkaügyi Központ 2002
dr. Domján Lajos hivatalvezető, Győr-Moson-Sopron Megyei Illetékhivatal 2003
Katona Kálmán jegyző, Écs Község Önkormányzata (Écs) 2004
Bolla Gyula hivatalvezető, Győr-Moson-Sopron Megyei Földhivatal (Győr) 2005
Keresztes Sándor területi főépítész 2006
dr. Dóczy György körjegyző (Bősárkány, Maglóca és Tárnokréti) 2007
Varga Miklósné nyug. jegyző, Halászi Község Önkormányzata (Halászi) 2008
Vehrer Ferencné címzetes főjegyző, jegyző (Sokorópátka Község Önkormányzata) 2009
Hunyaddobrai Éva osztályvezető, Mosonmagyaróvári Polgármesteri Hivatal Humánszolgáltató Osztály 2010
Lugosiné Kelemen Judit irodavezető, Kapuvári Polgármesteri Hivatal 2011
Horváth Imréné igazgató, Győr-Moson-Sopron Megyei Kormányhivatal Nyugdíjbiztosítási Igazgatóság (Győr) 2012
Varga Lászlóné főigazgató, Nemzeti Adó- és Vámhivatal Nyugat-dunántúli Regionális Adó Főigazgatóság (Győr) 2013
Horváth Péter hivatalvezető, Csornai Járási Hivatal 2014
dr. Németh Andrea hivatalvezető, Győri Járási Hivatal 2015
nem került kiosztásra az új rendelet szerint 2016

Győr-Moson-Sopron Megye Szolgálatáért

Alapítva: Győr-Moson-Sopron Megye Közgyűlése 2/2002. (III.1.) sz. rendelete. Jelenleg érvényes szabályozása: Győr-Moson-Sopron Megye Közgyűlése 4/2016. sz. rendelete.
Módosítva: címmódosítás 9/2004.(V.7.)KR. rendelettel, majd a 8/2005. (V.12.) sz. rendelettel, majd a 3/2012. (III.7.) sz. rendelettel
Leírás: A többször módosított rendelet alapján több tagozatban kiosztott díj tagozatai: egészségügyi, gazdasági, ifjúsági, környezetvédelmi, közoktatási, közszolgálati, kulturális, nemzetiségi, sajtó, sport, szociális, területfejlesztési, védelmi és rendészeti tagozat

Egészségügyi Tagozat

Az alapellátásban és egészségügyi szakellátásban, az állategészségügyi, népegészségügyi, valamint környezet egészségügyi területen dolgozók elismerésére alapított díj. A díj átadása minden év júl. 1-én, az Egészségügyi Dolgozók napján történt 2016-ig. 2002-től 5 fő, 2013-tól 3 díjazott kaphatja évente.

Név Foglalkozás Díjazás éve
Szerdahelyiné dr. Miklós Rozália háziorvos 2002
dr. Takács László háziorvos 2002
dr. Barsi Ernő 2003
dr. Bródy Edit 2003
dr. Hoffer Imre 2003
Szabóné Czinder Katalin 2003
Szemenkei Gézáné 2003
dr. Cserháti Géza 2004
dr. Horváth Imre 2004
dr. Józsa Alajos 2004
dr. Pörneczi Erzsébet 2004
dr. Szelíd Zsolt 2004
dr. Benedek Zoltán 2005
Dapsy Zoltánné 2005
dr. Garda Árpádné 2005
Farkas Zoltánné 2005
Domján András 2006
Felsmann Tiborné 2006
dr. Kiszelka Judit Katalin 2006
Molnár Mária 2006
dr. Suhainé Kovács Ilona 2006
Drugon Lászlóné 2007
Nagy Erzsébet 2007
dr. Pálmai Erzsébet 2007
dr. Párkányi József 2007
Török Lászlóné 2007
dr. Béres Vera 2008
Pár Róbertné 2008
dr. Puhl Imre 2008
Süly Sándorné 2008
Tánczos Józsefné 2008
dr. Bujtás Imre 2009
dr. Gartnerné dr. Vörös Katalin 2009
Géberné Gombás Márta 2009
Szüts Gáborné 2009
dr. Zsilavi Fábián 2009
Csapó Gábor mentésvezető, Országos Mentőszolgálat GYMS Megyei Irányító Csoport (Győr) 2010
dr. Kozma József nyugdíjas háziorvos (Fertőrákos) 2010
dr. Pardi Éva háziorvos (Kajárpéc és Felpéc) 2010
dr. Vincze Eszter körzeti háziorvos (Kapuvár) 2010
dr. Bénes Tamás urológus szakorvos, Petz Aladár Megyei Kórház (Győr) 2011
dr. Kerekes György orvos-igazgató, Lumniczer Sándor Kórház-Rendelőintézet (Kapuvár) 2011
dr. Szarvas János ny. háziorvos (Halászi) 2011
dr. Szelid Zsolt ny. főorvos (Győr) 2011
nincs: a díj adományozása szünetelt 2012
dr. Gábriel Erzsébet háziorvos (Győr) 2013
dr. Gelencsér Gyula háziorvos (Csorna) 2013
Tárkányi Istvánné dr. Takács Julianna háziorvos (Darnózseli) 2013
Dániel Csabáné körzeti ápolónó (Mecsér) 2014
dr. Mészáros József községi fogorvos (Halászi) 2014
Némethné Borsodi Irma gazdasági vezető, Csornai Margit Kórház 2014
dr. Bajkó Zsuzsanna 2015
dr. Beke Ágnes 2015
Kozma Lászlóné 2015
Pongráczné Singer Johanna Éva ny. klinikai szakasszisztens, Petz Aladár Megyei Oktató Kórház Központi Laboratóriuma (Győr) 2016
Dombiné Molnár Erzsébet körzeti ápolónő, asszisztens (Tényő) 2016
Takács Józsefné körzeti szakápoló (Bősárkány) 2016

Gazdasági Tagozat

A megye gazdasági fejlődéséhez tevékenységükkel kiemelkedően hozzájáruló gazdálkodó szervezetek, egyéni vállalkozók alapított díj. A díj átadása dec. 8-án, a Magyar Vállalkozók és Munkaadók Napján történt 2016-ig. 2005-től 3, 2013-tól 2 díjazottnak adható évente.

Név Foglalkozás Díjazás éve
Horváth Árpád 2005
Horváth Zoltán 2005
Tóth József Péter 2005
Horváth Norbert 2006
Németh Gyula 2007
Halászi Takarékszövetkezet 2007
dr. Ladocsy Géza 2008
Majsa Sándor 2008
Németh Lajos 2008
Knapp József 2009
Kunczi László 2009
Németh Ernő 2009
Filó György 2010
Tóth Tihamér ügyvezető, Laurastar Services Kft. (Kapuvár) 2011
nincs: a díj adományozása szünetelt 2012
Horváth László vállalkozó, szobafestő-mázoló-tapétázó mester (Csorna) 2013
Sá-Ra Termál Kft. (Hegykő) 2013
Farkas István vállalkozó (Csorna) 2014
Szabó és Társa Belsőépítészeti Kft. (Mosonmagyaróvár) 2014
Sáhó László többségi tulajdonos, vezérigazgató X-Holding Zrt. (Győr) 2015
Family Friss Kft. (Mosonmagyaróvár) 2015
Tatai Adolf hentesmester (Écs) 2016
Dinnyés Előd kamarai titkár, Megyei Kereskedelmi és Iparkamara (Győr) 2016

Ifjúsági Tagozat

A gyermek- és ifjúságvédelem területén, az ifjúsági érdekképviselet ellátásában, egyéb ifjúsági csoportokban, szerveződésekben dolgozók elismerésére alapított díj. A díj átadás nov. 8-án, az Európai Ifjúsági Napon történt 2016-ig. 2002-től 3, 2013-tól 1 díjazottnak adható évente.

Név Foglalkozás Díjazás éve
Horváth Péter iskolaigazgató 2002
Nagy László cserkész 2002
Németh Imréné nevelőszülői tanácsadó 2002
Dan Árpádné igazgatóhelyettes, Bárczi Gusztáv Gyermekotthon 2003
Rábai László tanár, Bencés Gimnázium (Pannonhalma) 2003
Varga Eszter elnök, Ifjúsági Szövetség 2003
Bakó Tünde 2004
Császár Gáborné 2004
Holanek Zoltán 2004
Sarmon Miklósné 2005
Simonné Illés Sarolta 2005
Tancsics J. Adorján 2005
Mondovics Sándorné 2006
P. Forrai Botond 2006
Virág Imréné 2006
Kaszás Ferencné 2007
ifj. Najdek László 2007
Szabó Beáta 2007
ifj. Najdek László 2007
Csonkáné Sörös Katalin 2008
Kóbor Alida 2008
Szakonyiné Hécz Katalin 2008
Bán Erika 2009
Hauptmann Tamás 2009
Papp Attila 2009
Miholics Lászlóné 2010
Tóth István 2010
Némethné Fódi Csilla általános iskolai tanár (Veszprémvarsány) 2011
Rabi Imre egyesületvezető, Movement Dance School Egyesület(Kapuvár) 2011
nincs: a díj adományozása szünetelt 2012
Barcza Attila mérnök, pedagógus, szociális munkás, turisztika szaktanácsadó (Sarród) 2013
Laffer Krisztiánné családgondozó, Szociális és Gyermekjóléti Alapszolgáltatási Központ (Kóny) 2014
Kocsis Péter rendezvényszervező (Jánossomorja) 2015
Dr. Gál Zoltán főiskola tanár Széchenyi István Egyetem Apáczai Kar (Győr) 2016

Környezetvédelmi (Természetvédelmi) Tagozat

Az épített természeti környezet védelmében, a környezetvédelmi károk megelőzésében, enyhítésében tevékenykedők elismerésére alapított díj. A díj átadása jún. 5-én, a Környezetvédelmi Világnapon történt 2016-ig, 2002-től évente 2 fő kaphatja kaphatja

Név Foglalkozás Díjazás éve
Holzinger István agrármérnök 2002
Horváth Gyula természetvédelmi felelős 2002
dr. Kuroli Géza 2003
Nagy László 2003
dr. Alexay Zoltán 2004
dr. Farkas László 2004
Kocsis Mihály 2005
Reischl Gábor 2005
Hárs Olivér 2006
Láng István Ágoston 2006
Eklics Istvánné 2007
Rátz Éva 2007
Kocsis László 2008
Gazsó L. Ferenc 2009
Pintér Csaba 2009
Kotrics Andrea igazgató, Móricz Zsigmond Általános Iskola (Győrszentiván) 2010
Németh Andrea gazdálkodó-ügyintéző, Mosonmagyaróvári Város PM. Hivatala környezetvédelmi és zöldfelület 2010
Fersch Attila igazgatóhelyettes, Fertő-Hanság Nemzeti Park 2011
Lobitz Ákos ügyvezető igazgató, Dzsungelország Kft. 2011
nincs: a díj adományozása szünetelt 2012
Horváth Gábor biológus mérnök, szennyvíztechnológus (Fertőszentmiklós) 2013
Légrády Gábor kirendeltségvezető, Mezőgazdasági és Vidékfejlesztési Hivatal Győr-Moson-Sopron Megyei Kirendeltsége (Győr) 2013
a díj nem került kiosztásra 2014
Kosár Tibor ügyvezető igazgató, Városüzemeltető és Fenntartó Kft. (Mosonmagyaróvár) 2015
a díj nem került kiosztásra 2016

Közoktatási Tagozat

Az óvodai, általános iskolai, középiskolai, szakiskolai és kollégiumi ellátás területén dolgozók, valamint a pedagógiai és közművelődési szaktanácsadást és szolgáltatást végzők elismerésére alapított díj. A díj június első szombatján, a Pedagógus Napon került átadásra 2016-ig. 2002-től 5, 2013-tól 3 díjazottnak adható évente adható

Név Foglalkozás Díjazás éve
Kiszeli Lajos iskolaigazgató 2002
Németh Mária pedagógus 2002
dr. Grűner Györgyné pedagógus 2002
Locsmándi Kálmán nyugdíjas tanító 2002
Frauhammer Józsefné 2003
Horváth Imre 2003
Horváth Sándorné Rozsnoki Zsuzsanna 2003
Szabó Gyula 2003
Szabó Károlyné 2003
Csete Lajos 2004
Gacs Elemérné 2004
Nagy Zoltánné 2004
Szurics Péter 2004
dr. Timaffy Lászlóné Csányi Edit 2004
Gerháth Zoltánné 2005
Horváth Attiláné 2005
Kovács Imre 2005
Kozmáné Pozsgai Éva 2005
Vízkeleti Józsefné 2005
dr. Jáki Katalin 2006
dr. Karácsony István 2006
Nagy Zoltánné 2006
Reizinger Mónika 2006
Sipos Ferenc 2006
Németh Zoltánné 2007
Pápainé Szalánczy Erzsébet 2007
Szabó Tiborné 2007
Tóth Zsuzsanna 2007
Turiné Németh Mária 2007
Péterfainé Sümegi Gyöngyi (posztumusz) 2008
Kinczer József 2008
Németh László 2008
Rebákné Németh Erzsébet 2008
Valent Tibor Zoltánné 2008
Beke Lajosné 2009
dr. Csáti Jenőné 2009
Inotayné Pécsi Mária 2009
Simon Csabáné 2009
Vargáné Kapui Piroska 2009
Balogh Dezsőné pedagógus, Általános Művelődési Központ (Sokorópátka) 2010
Baltigh Márta Gyöngyi német tanár, Általános Iskola (Fertőrákos) 2010
Fitus Tibor igazgató-helyettes, tanár, Mosonmagyaróvári Piarista Iskola 2010
Kolláth Gáboré főtitkár, GYMS Megyei Szabadidősport Szövetség 2010
Szilbekné Cseh Györgyi tanár, Kölcsey Iskola (Győr) 2010
Lechner Aranka igazgató, Arany János Egységes Módszertani Központ (Csorna) 2011
Nánainé Kozári Erika tanár, Baross Gábor Közgazdasági Szakközépiskola (Győr) 2011
Sragnerné Makk Olga ny. vezető, Halászi Általános Iskola Püski Tagintézmény 2011
Thomanné Dukkon Márta vezető óvónő, Apor Vilmos Katolikus Iskolaközpont (Győr) 2011
Teilinger Imréné intézményvezető, Napsugár Óvoda és Bölcsöde (Nagybajcs) 2011
nincs: a díj adományozása szünetelt 2012
Almási Istvánné tanító (Rábapatona) 2013
Dömötör Rozalinda óvodavezető (Öttevény) 2013
Pintér Lászlóné óvodapedagógus, Mihályi Mikroközpontú Óvoda (Mihályi) 2013
Beregszászi Balázs segédlevéltáros (Mosonmagyaróvár) 2014
Pappné Szabó Alexandra tanár (Kapuvár) 2014
Srágli Dezsőné iskolaigazgató (Mihályi) 2014
Somogyi Zsoltné pedagógus (Kóny) 2015
Vargáné Éder Etelka igazgató, Éltes Mátyás Általános Iskola, Óvoda, Készségfejlesztő Speciális Szakiskola (Mosonmagyaróvár) 2015
Szabó Rita ének-zene szakos tanár, Csornai Általános Iskola és Alapfokú Művészeti Iskola, Széchenyi Körzeti Általános Iskolája (Csorna) 2016
Kovács Csilla vezető óvónő, Napköziotthonos Óvóda (Mórichida) 2016
Horváth Andrásné szakmai igazgató-helyettes, Szentgyörgyi Albert Egészségügyi és Szociális Szakképző Iskola (Győr) 2016
Horváth Krisztina zene szakos tanár (Fertőszentmiklós) 2017

Közszolgálati Tagozat

A közhivatalok, önkormányzati hivatalok köztisztviselői és kormánytisztviselői besorolású dolgozók elismerésére alapított díj. A díj átadása júl. 1-én, a Köztisztviselők és Kormánytisztviselők Napján történt 2016-ig. 2002-től 5, 2013-tól 2 díjazottnak adható évente

Név Foglalkozás Díjazás éve
Othinszkyné Sám Mária 2003
Tóth Gedeon 2003
Horváth Gyula 2004
Kóbor Gyula 2004
Molnár Marianna 2004
Vehrer Ferencné Tuba Julianna 2004
dr. Babiczky Gábor 2005
Horváth Gyuláné 2005
Vertetics István 2005
Bakody Attila 2006
Kóczán László 2006
Limpné Pék Angéla 2006
Lugosiné Kelemen Judit 2006
Áder Tibor informatikus mérnök, Kapuvár Városi Önkormányzat Polgármesteri Hivatal 2007
Farkas Istvánné gazdálkodási előadó és anyakönyvvezető, Győrasszonyfai Polgármesteri Hivatal 2007
Horváth Árpádné ingatlan-nyilvántartási osztályvezető, Győri Körzeti Földhivatal 2007
Nagyné Laskó Margit osztályvezető, Mosonmagyaróvári Polgármesteri Hivatal Adóigazgatási Osztály 2007
Purgai Sándorné körjegyző, Kóny és Győrsövényház 2007
Kovácsné Tuzok Ilona 2008
Pető Józsefné 2008
Pintér Róbert 2008
dr. Pozsgainé Holczhammer Klára 2008
Balics János 2009
Sáfrányné dr. Kiss M. Rozália 2010
Varga Tivadarné 2010
dr. Kancsal Károly körjegyző, Bakonyszentlászló, Bakonygyirót, Fenyőfő Körjegyzőség 2011
dr. Lacó Bálint volt intézményvezető, Magyar Államkincstár Győr-Moson-Sopron Megyei Igazgatóság (Győr) 2011
Neuherz Béláné köztisztségviselő, Halászi-Máriakálnok-Püski Körjegyzőség 2011
Szegediné Kovács Ibolya szociális szakreferens, Győr-Moson-Sopron Megyei Önkormányzat (Győr) 2011
nincs: a díj adományozása szünetelt 2012
Pásztor Katalin Veszkényi Közös Önkormányzati Hivatal (Vitnyéd, Osli, Veszkény) 2013
Tarcsainé Varga Anna vezető főtanácsos, Farádi Polgármesteri Hivatal 2013
Török Melinda városi jegyző (Fertőszentmiklós) 2014
Varga Attiláné Kurcsics Magdolna köztisztviselő, pénzügyi csoportvezető (Bősárkány) 2014
nem került kiosztásra 2015
dr. Szabó Eszter hivatalvezető, Pannonhalmi Járási Hivatal 2016
Horváth Viktorné osztályvezető, Téti Járási Hivatal 2016

Kulturális Tagozat

A muzeális emlékek, történelmi iratok gyűjtésével, őrzésével, tudományos feldolgozásával, régészettel, könyvtári tevékenységgel, a hagyományőrzés és néprajzkutatás, a közművelődés és művelődésszervezés, valamint a művészet területén tevékenykedő személyek és csoportok elismerésére alapított díj. A díj átadása jan. 22-én, a Magyar Kultúra Napján történt 2016-ig. 2002-től 5, 2013-tól 3 díjazottnak adható évente. adható

Név Foglalkozás Díjazás éve
Gintli Zoltánné kórusvezető 2002
Dominkovits Péter főlevéltáros, Soproni Levéltár 2002
Nagy Mária könyvtáros, Kisfaludy Károly Megyei Könyvtár (Győr) 2002
Fazekas Zoltán köztisztségviselő 2002
Cserjés József nyugdíjas tanító 2003
dr. Horváth József könyvtáros, tudományos munkatárs, Kisfaludy Károly Megyei Könyvtár (Győr) 2003
Kücsán József néprajztudós, Soproni Múzeum 2003
Németh Ildikó főlevéltáros, Soproni Levéltár 2003
Siposné Tóvízi Katalin kurátóriumi elnök 2003
Adorján Attila múzeológus 2004
dr. Keszei Károlyné könyvtárigazgató 2004
Lakatos Éva könyvtáros, osztályvezető, Kisfaludy Károly Megyei Könyvtár (Győr) 2004
Mihály Ferenc nyugdíjas levéltáros (Mosonmagyaróvár) 2004
Farkas Márta dalkörvezető, Écsi Dalkör 2004
Bán Csabáné 2005
Böröndi Lajos költő (Mosonmagyaróvár) 2005
Szalay Gyula 2005
Katona Tibor 2006
Kátai Zoltán 2006
Kótai Lászlóné 2006
Rebák Sándor 2006
Szalóki Géza 2006
Czifrik Sarolta 2007
Csitei Gábor 2007
Kincses László 2007
Ruppert László 2007
Szalai Gáborné könyvtáros, osztályvezető, Kisfaludy Károly Megyei Könyvtár (Győr) 2007
Borbély Károly főiskolai docens, Nyugat-Magyarországi Egyetem Apáczai Csere János Kar Művészeti Intézete (Győr) 2008
Kuruczné Borbély Márta vezető, Móra Citerazenekar és Búzavirág Népdalkör (Tápszentmiklós) 2008
Litresits Mátyás táncpedagógus, egykori néptáncos 2008
Molnár Lászlóné rábaközi hagyományőrző babakiállítás megteremtője 2008
dr. Varga József iskolaigazgató, Nyugat-Magyarországi Egyetem Öveges Kálmán Gyakorló Általános Iskola (Győr) 2008
Simon László fafaragó (Ravazd) 2009
Siska Sándor egyesületi elnök, Pándzsa Klub Lokálpatrióta, Hagyományőrző, Kulturális és Rendezvényszervező Egyesület (Pannonhalma) 2009
Szabó László zenekarvezető, Kapuvár Városi Fúvószenekar 2009
Wenczlerné Csiki Ilona karvezető, Lajtha László Vegyeskar (Mosonmagyaróvár) és Lipóti Vegyeskar 2009
Giczy János festőművész (Sopron) 2009
Horváth Ferencné 2010
Nagy Anikó 2010
Nagy Jolán 2010
Simon Andrásné 2010
Vitéz Vilmos 2010
Beregszásziné Nády Mária költő, ny. könyvtáros (Mosonmagyaróvár) 2011
Farkas Imre 2011
Gáncsné Nagy Erzsébet ny. könyvtáros, igazgatóhelyettes, Kisfaludy Károly Megyei Könyvtár (Győr) 2011
Istvánffy Miklósné 2011
Zemplenszky Gyula 2011
nincs: a díj adományozása szünetelt 2012
a díj adományozása szünetelt 2013
Markó Lajosné nyugdíjas (Püski) 2014
Pavlóczki Béla tanár, helytörténész (Kapuvár) 2014
Szabó Szilvia táncoktató, táncművész (Bodonhely) 2014
Villányi Tibor elnök, Győri Zsidó Hitközség 2015
Molnár István fotóművész 2015
Illés Csaba formatervező, grafikus 2015
Dombi Alajosné elnök, Felpécért Alapítvány 2016
dr. Mészáros László fotóművész (Győr) 2016
Keresztény Gyula zenekarvezető, intézményvezető, Fehér Ló Közösségi Ház (Mosonmagyaróvár) 2016
Áldozó István főlevéltáros, igazgatóhelyettes, Magyar Nemzeti Levéltár Győr-Moson-Sopron Megyei Győri Levéltára (Győr) 2017

Nemzetiségi Tagozat

A megyében élő nemzetiségek kultúrájának megőrzése, anyanyelvük ápolása, nemzetiségi jogaik biztosítása terén kiemelkedő tevékenységet folytatók elismerésére alapított díj. 2016-tól, évente 1 díjazottnak adható.

Név Foglalkozás Díjazás éve
Völgyi Géza titkár, Kópházi Horvát Egyesület, egyesületalapító, Magyarországi Gradistyei Horvátok Egyesület (Kópháza) 2016

Sajtó Tagozat

Az írott és elektronikus hírközlés területen dolgozók elismerésére alapított díj. A díj átadása márc. 15-én, a Magyar Sajtó Napján történt 2016-ig. 2002-tól 2 díjazottnak, 2013-tól 1 díjazottnak adható évente.

Név Foglalkozás Díjazás éve
Pió Márta szerkesztő-riporter 2002
Bertleff András fotórovat vezető 2002
Bakács László szerkesztő 2003
Kelemen Miklós szerkesztő 2003
Sudár Ágnes szerkesztő-újságíró, Kisalföld (Győr) 2004
Hajba Ferenc újságíró, tudósító, Népszabadság 2004
Kiss Géza 2005
Vida István 2005
Haszonits József 2006
Németh D. László 2006
Hancz Gábor 2007
Tóth Éva 2007
Cséfalvay Attila 2008
Csörgits Ferenc 2008
Molnár G. Tamás operatőr, Magyar Televízió győri stáb 2009
Pelikán Andrea szerkesztő-riporter, Magyar Televízió győri stáb 2009
Gyimesi Tamásné Maróti Zsuzsa irodavezető, Magyar Távirati Iroda Győr-Moson-Sopron Megyei Iroda (Győr) 2010
Pozsonyi Péter tudósító, Duna Televízió 2010
Bauerné Molnár Zsuzsanna 2011
Gy. Németh Péter 2011
nincs: a díj adományozása szünetelt 2012
a díj adományozása szünetelt 2013
Szük Ödön fotóriporter, Kisalföld 2014
Berkó Gergely tudósító, MTI 2015
Kárpátné Gárdonyi Eszter regionális tudósító MTVA (Győr) 2016
Haszonics János szerkesztő-riporter, Rábaközi Televízió (Csorna) 2017

Sport Tagozat

A testnevelési, sport- és szabadidő szervezési feladatokat ellátók, és a megye jó hírnevét öregbítő sportolók elismerésére alapított díj. A díj átadása máj. 6-án, a Magyar Sport Napján történt 2016-ig. 2002-tól 5 díjazottnak, 2013-tól 2 díjazottnak adható évente.

Név Foglalkozás Díjazás éve
Péntek Albert oktatási munkatárs 2002
Horváth István elnök, Kapuvári Diáksport Bizottság 2002
Kósa István elnök, Megyei Síszövetség 2002
Tóth Béla tag, Megyei Atlétikai Szövetség 2002
Bertók Kálmán 2003
Dóczi György 2003
Jókai Andrásné 2003
Németh Gábor 2003
Németh László 2003
Ferling József 2004
Hluchány József 2004
Naszádos Ferenc 2004
Salamon Lászlóné 2004
Varga Bálint 2004
Cséfalvay Attila 2005
Farnady Ernő 2005
Jámbor Vilmosné 2005
Kovács Lajos 2005
Molnár Z. Csaba 2005
Eöry Jenő 2006
Németh László 2006
Sipőcz István 2006
Tamási Gábor 2006
Tokovicz Árpád 2006
Hadrik Csaba 2007
Lukács László 2007
dr. Szalai László 2007
Vidovits Istvánné 2007
Zorkóczy György 2007
dr. Gönczöl László 2008
Heréngli Ferenc 2008
Pantelics Péter 2008
Tóth Károly 2008
Varga Tivadar 2008
Bella Rudolf 2009
id. Czihák Erik 2009
dr. Jámbor Attila 2009
Kálmán Tibor 2009
Varga Jenő 2009
Boros László sportlövő versenyző, Győri Lövészklub 2010
Csillag Judit pénzügyi előadó, Győr-Moson-Sopron Megyei Sportszövetségek Egyesülése 2010
Horacsek János edző, szakvezető, Halászi Sportegyesület 2010
Székely István sportoló és edző, Győri Vízügy Spartacus Evezős Klub 2010
dr. Wlasitsch Mirkó egyesület alapító, Mosonmagyaróvári Vízisport Egyesület 2010
Babos Béla Babosmajor (Halászi) 2011
Kollár András szövetségi főtitkár, Győr-Moson-Sopron Megyei Torna Szövetség (Győr) 2011
Szabó Istvánné gazdasági ügyintéző, Mozgáskorlátozottak Győri Egyetértés SE (Győr) 2011
Szurics Péter testnevelő tanár (Győrasszonyfa) 2011
nincs: a díj adományozása szünetelt 2012
Licskai László szakosztályvezető (Kapuvári SE) 2013
Lipovics Károly ny. testnevelőtanár (Csorna) 2013
dr. Jámbor Attila ny. főiskolai docens, elnök, Győr-Moson-Sopron Megyei Kézilabda Szövetség (Győr) 2014
Magyar Zoltán testnevelő, személyi edző, karatebajnok (Kapuvár) 2014
Dániel Csaba elnök, Mecséri Sportegyesület (Mecsér) 2015
Zúgó Zoltán labdarúgó, serdülőcsapat edzője, Kajárpéci Labdarúgó Egyesület (Kajárpéc) 2015
Pető Zsolt EB, világbajnok parasportoló, evezős (Halászi) 2016

Szociális Tagozat

Az egészségügyi intézményekben és a szociális területen dolgozók elismerésére alapított díj. A díj átadása nov. 12-én, a Szociális Munka Napján történt 2016-ig. 2002-tól 5 díjazottnak, 2013-tól 3 díjazottnak adható évente. adható

Név Foglalkozás Díjazás éve
Adács Andrásné körzeti védőnő 2002
Csáki Péterné főnővér 2002
Gaál Lászlóné szociálpolitikai előadó 2002
Reinitz Antalné gazdasági vezető 2002
Schreiner Imréné körzeti főnővér 2002
Bonnyai Miklósné ápolónő (Lébény) 2003
Petrovicsné Csendes Ibolya vezető, Családsegító Központ (Mosonmagyaróvár) 2003
Polgár Tiborné osztályvezető ápoló (Likócs) 2003
Széchenyi Ferencné gyermekgondozó 2003
Szolnoki Gyuláné Pozsgai Magdolna intézetvezető, Megyei Gyermek- és Ifjúságvédő Intézet 2003
Belléncs Lászlóné 2004
Kocsis Jánosné 2004
Kovács Sándorné 2004
Menyhártné Magyar Ágnes 2004
Tóth Lászlóné 2004
Horváth Imréné 2005
Kiss Tamásné 2005
Orbán Ferencné 2005
Szabóné Németh Mária 2005
Varga József 2005
Asztalos Gyuláné 2006
Kolhauser Mihályné 2006
Tóth Jánosné 2006
dr. Bátky Andrásné 2007
Keszegh Lászlóné 2007
Ruzsicsné Buza Beáta 2007
Bognár Gyöngyi 2008
Hancz Józsefné 2008
Makk Gyula 2008
Malekné Kiss Katalin 2008
dr. Schwarcz Mária 2008
dr. Demetrovics Szilárd háziorvos, titkár, Mit tehetnék érted? Autista Otthon Alapítvány 2009
dr. Fekete Gáborné titkár, Híd a Jövőbe Értelmi Sérülteket Segítő Alapítvány 2009
Majorné Molnár Mária pedagógus, Arany János Egységes Gyógypedagógiai Módszertani Központ (Csorna) 2009
Szabó János elnök, Mozgáskorlátozottak Győr-Moson-Sopron Megyei Egyesülete 2009
dr. Szászné Horváth Katalin szociális ügyintéző, programszervező Fogyatékos Gyermekek Otthona (Sopron) 2009
Boda Imréné 2010
Farkas Erzsébet 2010
van den Hövel Éva 2010
Horváthné Rozsnoki Zsuzsanna 2010
Tóth Zoltán 2010
Bella Imréné szociális otthoni ápolónő (Bősárkány) 2011
Királyné Simon Tünde alelnök, ÉSSE 2011
Nagyné Soós Katalin körzeti védőnő (Pér) 2011
Papp Anna mentálhigiénés munkatárs, Idősek Otthona (Nagylózs) 2011
nincs: a díj adományozása szünetelt 2012
Királyné Giczi Viktória gondozónő (Kóny) 2013
Németh Rita intézményvezető, Magyar Máltai Szeretetszolgálat Gondviselés Háza Fogyatékosok Napközi Otthona (Győr) 2013
Szalai Lászlóné intézményvezető, Téti Kistérség Sokoróaljai Önkormányzatainak Gyermekjóléti és Szociális Inzézménye (Tét) 2013
dr. Bródy Edit belgyógyász (Mosonmagyaróvár) 2014
Dan Attiláné gondozónő, Nyitott KAPU-VÁR TSZSZK (Kapuvár) 2014
dr. Vaszari Lászlóné Szalai Margit körzeti-közösségi ápolónő (Győrasszonyfa, Tarjánpuszta) 2014
Szédelyi Attiláné szociális munkás, szolgálatvezető Kónyi Alapszolgáltatási Központ (Kóny) 2015
Steingartné Bódis Anna védőnő (Gönyű) 2015
Sallai László ügyvezető igazgató Szociális Foglalkoztató, Szolgáltató és Kereskedelmi Közhasznú Nonprofit Kft. (Mosonmagyaróvár) 2015
a díj nem került kiosztásra 2016

Területfejlesztési Tagozat

Az írott és elektronikus hírközlés területen dolgozók elismerésére alapított díj. A díj átadása október első hétfőjén, a HABITAT Napján történt 2016-ig. 2002-tól 2 díjazottnak, 2013-tól 1 díjazottnak adható évente.

Név Foglalkozás Díjazás éve
dr. Tóth Péter oktató, Széchenyi István Egyetem (Győr) 2003
Imre István 2004
Papp Imre 2004
Bella Sándor építőmérnöki és gazdasági mérnök, Movinnov Kft. ügyvezetője (Mosonmagyaróvár) 2005
Dorogi Árpád 2005
Albert János 2006
Tóth László 2007
Varga Ferenc 2008
Frank Péter nyugalmazott műszaki vezető, Movinnov Kft. (Mosonmagyaróvár) 2009
Németh Gy. Géza igazgató, Kapuvári Vízitársulat 2009
Huflesz Mihály egyesületvezető (Kapuvár) 2010
Csepregi Istvánné pereckészítő (Csorna) 2011
Molnár Sándor polgármester (Vásárosfalu) 2011
nincs: a díj adományozása szünetelt 2012
Kuslits Tibor János építészmérnök, irodavezető, Kulturális Örökségvédelmi Iroda (Sopron) 2013
dr. Kardos Károly ny. egyetemi docens, beruházási rektor-helyettes, Széchenyi István Egyetem (Győr) 2014
Dömötör András vállalkozó, tulajdonos Döre Vendégház (Bakonyszentlászló) 2015
a díj nem került kiosztásra 2016

Védelmi és Rendészeti Tagozat

A honvédség és a rendészet (határőrség, rendőrség, büntetésvégrehajtás, katasztrófavédelem, hivatásos és önkéntes tűzoltás) területén dolgozók elismerésére alapított díj. A díj átadása máj. 21-én, a Honvédelem Napján történt 2016-ig. 2002-tól 3 díjazottnak, 2013-tól 2 díjazottnak adható évente.

Név Foglalkozás Díjazás éve
Rózsa Béla. id. önkéntes tűzoltó 2002
Tudós József tűzoltóparancsnok 2002
Csaplár Balázs 2003
Tukovics János 2003
Vinkovics János 2003
Balogh Ferenc 2004
Bencsics Zsolt 2004
Hoóz János 2004
Gangl András 2005
Laczik Zsolt 2005
Vig József Attila 2005
Kövér András 2006
Kovács János 2006
Varga Vilmos 2006
Kiss József László 2007
Kovács Attila 2007
Pesztenlehrer Lajos 2007
Marton Ferenc 2008
Nagy István 2008
Szüts György 2008
Funk József 2009
Márkus Imre 2009
Tóth Gábor 2009
Fehér Rudolf elnök, Mecséri Önkéntes Tűzoltó Egyesület 2010
Hullámos László tűzoltó ezredes, parancsnok, Győr MJV Tűzoltósága 2010
Molnár Sándor tűzoltó őrnagy, parancsnok, Kapuvár Város Hivatásos Önkormányzati Tűzoltósága 2010
dr. Bánhalmi Zsolt rendőrfőkapitány-helyettes, Győr-Moson-Sopron. Rendőr-főkapitányság (Győr) 2011
Csepi László titkár, Magyar Polgári Védelmi Szövetség Győr-Moson-Sopron Megyei Szervezete (Győr) 2011
Gasztonyi István oktató, Győr-Moson-Sopron Megyei Védelmi Bizottság (Győr) 2011
nincs: a díj adományozása szünetelt 2012
Bognár Zoltán tűzoltó (Csorna) 2013
Kiss Zoltán rendőr alezredes, rendőrkapitány (Kapuvár) 2013
Csaplár Zoltán alelnök, Győr-Moson-Sopron Megyei Polgárőr Szövetség 2014
Nyitrai József védelmi és közbiztonsági tanácsnok (Mosonmagyaróvár) 2015
Tálos Kálmán Károly önkéntes tűzoltó, volt egyesületi elnök, Farádi Önkéntes Tűzoltó Egyesület 2015
Németh Csaba polgárőr, Győr-Moson-Sopron Megyei Polgárőr Szövetség 2016
Szilágyi János alezredes, vezető, Mosonmagyaróvári Katasztrófavédelmi Kirendeltség (Mosonmagyaróvár) 2016
Károlyi Zoltán rendőralezredes,osztályvezető, Győr-Moson-Sopron Megyei Rendőr-főkapitányság Bűnügyi Osztály Szövetség 2017

Kék Szalag-cím

Alapítva: Győr-Moson-Sopron Megye Közgyűlése 10/1991. (VI. 25.) KR. rendelete. Jelenleg érvényes szabályozása: Győr-Moson-Sopron Megye Közgyűlése 3/2016. sz. rendelete.
Leírás: A megye fejlődéséhez tevékenységükkel hosszabb időn át folyamatosan, kiemelkedően, jelentős mértékben hozzájárulók elismerésére alapított díj. 1999-től évente 1 díjazottnak adható.
Név Foglalkozás Díjazás éve
Botos Gábor önkormányzati főtanácsadó (Mosonmagyaróvár) 1999
dr. Barsi Ernő néprajzkutató, zenepedagógus (Győr) 2000
dr. Timaffy László néprajzkutató (Győr) 2001
Mihálka Jenő nyugdíjas gimnáziumigazgató, Felsőbüki Nagy Pál Gimnázium (Kapuvár) 2002
dr. Bóna László általános püspöki helynök (Győr) 2003
Kozma Imre elnök, Magyar Máltai Szeretetszolgálat, helyi (Győrzámoly) 2004
Szokolay Sándor zeneszerző (Sopron) 2005
dr. Pápai Lajos római katolikus megyéspüspök (Győr) 2006
Balla Ica színésznő, operett-primadonna, örökös tag, Győri Nemzeti Színház (Győr) 2007
dr. Simonyi károly szoftverfejlesztő, feltaláló Microsoft (Egyházasfalu, USA) 2008
Ittzés János evangélikus püspök (Győr) 2009
Rakovszky Zsuzsa író, műfordító (Sopron) 2010
Bede Fazekas Csaba magánénekes, érdemes művész (Győr) 2011
dr. Pantali Zoltán bv.dandártábornok, ny. börtönparancsnok Sopronkőhidai Fegyház és Börtön 2012
Dr. Várszegi Asztrik bencés szerzetes, főapát (Pannonhalma) 2013
Mátyás Lajos esperes 2014
Dr. Áder János köztársasági elnök 2015
dr. Medgyasszay László politikus, egykor országgyűlési képviselő, a megyei közgyűlés alelnöke 2016

Kormos István-díj

Díj régi neve: Művészeti Díj
Alapítva: Győr-Moson-Sopron Megye Közgyűlése 11/1991. sz. rendelete. Jelenleg érvényes szabályozása: Győr-Moson-Sopron Megye Közgyűlése 3/2016. sz. rendelete.
Módosítva: címmódosítás 7/1999.(V.7.)KR. rendelettel, Győr-Moson-Sopron Megye Művészetéért Kormos István Díj
Leírás: Adományozható azoknak, akik az irodalom és művészetek terén magas színvonalú alkotó tevékenységet nyújtottak hivatásos és nem hivatásos művészként. 2016-tól kétévente, páros években egy díjazott veheti át az augusztus 20-iki megyei díszközgyűlésen.
Név Foglalkozás Díjazás éve
Bor József színházigazgató, Győri Nemzeti Színház (Győr) 1992
Cziráki Lajos festőművész (Győr) 1993
Váray László zenész, zeneszerző (Győr) 1994
Kerék Imre költő, műfordító, könyvtáros, Orsolya téri Általános Iskola (Sopron) 1995
Giczy János festőművész (Sopron) 1996
Szabó Miklós karnagy (Győr) 1997
Askercz Éva művészettörténész (Sopron) 1998
Villányi László költő, a Műhely szerkesztője (Győr) 2000
Búza Béla tanár, Páli Szent Vince Kaolikus Általános Iskola (Kapuvár) 2001
Steszli Tibor kürtös, karmester, Téti Ifjúsági Fúvószenekar 2002
Matusz Péter tanár, képzőművész (Mosonmagyaróvár) 2003
Bede Fazekas Csaba színész-magánénekes, örökös tag, Győri Nemzeti Színház (Győr) 2004
Dárdai Árpád karnagy, tanszékvezető főiskolai docens (Sopron) 2005
Rieger Tibor szobrász 2006
Komárcsevicsné Pintér Éva festőművész, grafikus (Mosonmagyaróvár) 2007
Böröndi Lajos költő (Mosonmagyaróvár) 2008
Sarmaság László festőművész (Győr) 2009
Gülch Csaba költő, újságíró, Kisalföld napilap (Győr) 2010
Pátkai Tivadar író, költő (Győr) 2011
Borbély János költő, levéltáros (Győr) 2012
Farkas Katalin csipkekészítő (Hövej) 2013
Varga György festőművész (Mosonmagyaróvár) 2014
Csoltói József művészeti vezető, Testvériség Néptáncegyüttes (Sopron) 2015
Hangraforgó Együttes F. Sipos Bea és Faggyas László előadóművészek zenei együttese(Győr) 2016

Dr. Kovács Pál-díj

Díj régi neve: Közművelődési Díj
Alapítva: Győr-Moson-Sopron Megye Közgyűlése 11/1991. sz. rendelete. Jelenleg érvényes szabályozása: Győr-Moson-Sopron Megye Közgyűlése 3/2016. sz. rendelete.
Módosítva: címmódosítás 7/1999.(V.7.)KR. rendelettel, Győr-Moson-Sopron Megye Közművelődéséért Kovács Pál Díj
Leírás: Adományozható azoknak, akik a közművelődés bármely területén hosszú éveken keresztül kimagasló munkát végeztek. 2016-tól kétévente, páratlan években egy díjazott veheti át az augusztus 20-iki megyei díszközgyűlésen.
Név Foglalkozás Díjazás éve
dr. Barsi Ernő néprajzkutató (Győr) 1992
Jászberényi Ferencné nyugdíjas könyvtáros, Kisfaludy Károly Megyei Könyvtár (Győr) 1993
Bogyoszlói Néptáncegyüttes néptáncegyüttes (Bogyoszló) 1994
Karácsony Géza népművelő, igazgató, Jánossomorjai Művelődési Ház (Jánossomorja) 1995
Lengyel Sándor népművelő (Csorna) 1996
Lengyel Sándorné táncpedagógus, néptáncegyüttes-vezető, Pántlika Néptáncegyüttes (Csorna) 1996
"Rezeda" Népzenei Együttes néptáncegyüttes (Dunaszeg) 1997
Tuba László igazgató, Kisfaludy Károly Megyei Könyvtár (Győr) 1998
Borka Ferenc pedagógus, karnagy (Lébény) 1999
Kőrösi Jánosné igazgató, Művelődési Ház (Bezenye) 2000
Pardavi Tiborné nyugdíjas tanárnő, (Mosonmagyaróvár) 2001
Tóth Béláné klubvezető, Nyudgíjas Klub 2002
Takács Zsoltné Gintli Szilvia zenetanár, közoktatási vezető, Harmónia Művészeti Iskola Enesei Tagozat 2003
Kissné Liptay Irén pedagógus, tag, Hagyományőrző Egyesület (Halászi) 2004
Zambó Istvánné Piacsek Erzsébet tanárnő, Általános Iskola (Hegykő) 2005
Harcsás Judit újságíró, Kisalföld napilap (Győr) 2006
Horváth Győző nyugdíjas tanár, néprajzkutató (Farád) 2007
Huszár Lászlóné népművelő, intézményvezető, József Attila Művelődési Ház (Balf) 2008
Bak Jolán ny. igazgató, Esterházy-kastély (Fertőd) 2009
Lanczendorfer Zsuzsanna néprajzos, a Nyugat-Magyarországi Egyetem Apáczai Csere János Kara egyetemi docense (Győr) 2010
Farsang Sándor festő- és grafikusművész, tanár (Győr) 2011
dr. Vehrer Adél egyetemi docens (Győr) 2012
Csitei Gábor táncos, igazgató, Alapfokú Művészetoktatási Intézmény (Kapuvár) 2013
dr. Horváth József igazgató-helyettes, Dr. Kovács Pál Megyei Könyvtár és Közösségi Tér (Győr) 2014
Székely Zoltán múzeumigazgató, Hansági Múzeum (Mosonmagyaróvár) 2015
nem került kiosztásra az új rendelet szerint 2016

Közművelődési Díj

Alapítva: Győr-Sopron Megyei Tanács 1/1979. sz. rendelete, majd a Győr-Moson-Sopron Megye Közgyűlése 6/1991. sz. rendelete
Módosítva: címmódosítás 11/1991. sz. rendelettel, Dr. Kovács Pál Díj
Leírás: Adományozható azoknak, akik a közművelődés bármely területén hosszú éveken keresztül kimagasló munkát végeztek.
Név Foglalkozás Díjazás éve
Mezei György igazgató, Győri Városi Könyvtárközpont 1979
Szalay Miklós közművelődési felügyelő, Csornai Járási Hivatal 1979
Vitéz Vilmos igazgató, Fémszerelvénygyár Művelődési Ház (Mosonmagyaróvár) 1979
Alexovics László szobrászművész (Győr) 1980
Markó Ödön fotóművész, klubvezető, Győri Fotóklub 1980
Pernesz Gyula igazgató, Kisfaludy Károly Megyei Könyvtár (Győr) 1980
dr. Gecsényi Lajos levéltárigazgató, Győr-Sopron megyei 1. sz. Levéltár (Győr) 1981
Győr megyei Városi Könyvtár kollektívája könyvtár (Győr) 1982
dr. Dávid Lajos múzeumigazgató, Xantus János Múzeum (Győr) 1982
Finta Lajos megyei városi tanácsos, csoportvezető, Győr Megyei Városi Tanács V.B. (Győr) 1983
Megyei Művelődési Központ ifjúsági néptánccsoportja néptáncegyüttes (Győr) 1983
Vetőné Forrai Zsuzsanna tanár, Kun Béla Általános Iskola (Győr) 1983
dr. Környei Attila múzeumigazgató, Széchenyi István Emlékmúzeum (Nagycenk) 1984
Megyei Műzelődési Központ fafaragó stúdiója fafaragó csoport (Győr) 1984
Töreki Imre néptáncegyüttes vezető, Bokréta Néptáncegyüttes (Szany) 1984
Lengyel Sándor igazgató, Csornai Művelődési Központ 1985
Szalay Sándor tanácselnök, Fertőd Nagyközségi Közös Tanács 1985
Virág Miklós osztályvezető-helyettes, Megyei Tanács V.B. Művelődési Osztály (Győr) 1985
Molnár Imre néptáncos, Hanság Néptáncegyüttes 1986
Liszt Ferenc Női Kar Együttese énekkar (Sopron) 1986
Valastyán Mihály kórusvezető, Győri Városi Tanács Liszt Ferenc Kórusa (Győr) 1986
Jusztinné Ládi Etelka karnagy, tanár, Kazinczy Ferenc Gimnázium (Győr) 1987
Tamburazenekar horvát nemzetiségi zenekar (Kópháza) 1987
Huszár Gál Városi Könyvtár kollektívája könyvtár (Mosonmagyaróvár) 1987
Orbán László népművelő, vezető, Écsi Klubkönyvtár (Écs) 1988
dr. Szabadosné Lengyel Veronika igazgató, Megyei Moziüzemi Vállalat (Győr) 1989
Litresits Mátyás nyugdíjas néptáncoktató 1990
dr. Timaffy László néprajzkutató (Győr) 1991

Közoktatási Díj

Alapítva: Győr-Sopron Megyei Tanács 1/1979. sz. rendelete, majd a Győr-Moson-Sopron Megye Közgyűlése 6/1991. sz. rendelete
Módosítva: címmódosítás 11/1991. sz. rendelettel, Péterfy Sándor Díj
Leírás: Adományozható azoknak, akik elméleti és gyakorlati munkájukkal kiemelkedő módon hozzájárultak a megyében a korszerű és eredményes nevelés-oktatás megvalósulásához.
Név Foglalkozás Díjazás éve
Happ Ferenc hivatalelnök, Győr-Sopron Megyei Tanács V.B. Győri járási Hivatal 1980
Kulcsár Lászlóné tanár, Lébénymiklósi 2. sz. Általános Iskola 1980
Nagy Kálmán tanár, Bodnár Alajos Általános Iskola (Csorna) 1980
dr. Lakatos László első titkár, MSZMP Győr Megyei Városi Bizottsága 1981
Téti Körzeti Általános Iskola nevelőtestülete 1981
Török István iskolaigazgató, Sopronkövesdi Általános Iskola 1981
dr. Giczi Miklós vezető szakfelügyelő, tanár, Hunyadi János Gimnázium és Óvónőképző Sazkközépiskola (Csorna) 1982
Kádár Géza tanár, iskolaigazgató, Kazinczy Ferenc Gimnázium és Óvónőképző Szakközépiskola (Győr) 1982
Lőrincz László iskolaigazgató, 403. sz. Ipari Szakmunkásképző Intézet (Sopron) 1982
Nagy Pálné megyei óvodai felügyelő, óvodavezető, Napköziotthonos Óvoda (Sopronkövesd) 1982
Szaló Lajos általános elnökhelyettes, Győr-Sopron Megyei Tanács 1982
Móra Ferenc Általános Iskola nevelőtestülete (Győr) 1983
Kócza Andrásné iskolaigazgató, Novák Gyula Általános Iskola (Mosonmagyaróvár) 1983
Kreiter Mária párttitkár, MSZMP Győr-Sopron Megyei Bizottság 1983
401. sz. Kossuth Lajos Ipari Szakmunkásképző Intézet nevelőtestülete (Győr) 1984
Józsa Alajosné osztályvezető-helyettes, Győr-Sopron Megyei Városi Tanács V.B. 1984
Véghelyi Miklós iskolaigazgató, Általános Iskola (Bágyogszovát) 1984
Gergely Sándor titkár, Pedagógusok Szakszervezete Győr-Sopron Megyei Bizottsága 1985
Kovács Andrásné osztályvezető-helyettes, Sopron Városi Tanács V.B. Művelődési Osztálya 1985
Tölgyesi László vezető szakfelügyelő, tanár, Kun Béla Általános Iskola (Győr) 1985
Kiss Ernő alsó tagozatos vezető szakfelügyelő, Általános Iskola (Szil) 1986
Medvegy Mihályné óvodavezető, II. sz. Óvodai Körzet (Győr) 1986
Varga István osztályvezető, Mosonmagyaróvár Városi Tanács V.B. Művelődési Osztály 1986
Bakonyi Jenő iskolaigazgató, Általános Iskola (Ásványráró) 1987
Horváth Győző osztályvezető, Csornai Városi Tanács V.B. Művelődési, Ifjúsági és Sportosztály 1987
Roskó Mária tanár, Petőfi Sándor Általános Iskola (Sopron) 1987
Oltárczi Ferenc iskolaigazgató, Lippai János Mezőgazgasági Szakmunkásképző Intézet (Sopron) 1988
Szalay Béla iskolaigazgató, Általános Iskola (Rábapordány) 1988
Tamás Imre iskolaigazgató, Révai Miklós Gimnázium (Győr) 1988
Sándor Károly iskolaigazgató, Pattantyús Ábrahám Géza Ipari Szakközépiskola (Győr) 1989
Szőcs Tibor iskolaigazgató, Általános Iskola (Hegyeshalom) 1989
Vámos Ferenc iskolaigazgató, Általános Iskola (Hegykő) 1989
Horváth Mátyás 1990
Márkus Józsefné iskolaigazgatónő, Bólyai János Általános Iskola (Mosonmagyaróvár) 1991
Mészáros Lászlóné óvodavezető, Napköziotthonos Óvoda (Győr) 1991

Meller Ignác-díj

Alapítva: Győr-Moson-Sopron Megye Közgyűlése 7/2005. (V.2.) sz. rendelete. Jelenleg érvényes szabályozása: Győr-Moson-Sopron Megye Közgyűlése 3/2016. sz. rendelete.
Leírás: Győr-Moson-Sopron megye gazdasági életében, fejlődésében kiemelkedő szerepet folytató gazdálkodó szervek és egyéni vállalkozók számára adományozható, a megye Kereskedelmi és Iparkamara és Agrárkamara véleményét kikérve a Területfejlesztési és Idegenforgalmi Bizottság javaslata alapján. 2016-tól kétévente, páros években egy díjazott veheti át az augusztus 20-iki megyei díszközgyűlésen.
Név Foglalkozás Díjazás éve
Leier Monolit International Kft. építőipari cég (Gönyű) 2005
Bárkovics Kereskedelmi és Szolgáltató Kft. 2006
Somogyi Elektronic Kft. Somogyi János elektronikai és hangtechnikai nagykereskedése (Győr) 2007
Oláh Ferenc egyéni vállalkozó, Pihenő Camping és Vendégház (Győr) 2008
Calor 2000 Tüzeléstechnikai Korlátolt Felelősségű Társaság energetikai cég 2009
Full-Sopron Korlátolt Felelősségű Társaság Bognár Csaba kenőanyag kereskedése (Kapuvár) 2010
Borsodi Műhely Kft. (Győr) 2011
Szalay Antal vállalkozó, cégtulajdonos, a Provertha Zrt. (Kapuvár) 2012
Cserpes Sajtműhely Kft. (Kapuvár) 2013
Som János egyéni vállalkozó (Hegykő) 2014
Pannon Víz Zrt. (Győr) 2015
BNF Kft. építőanyag-kereskedelmi cég (Csorna) 2016

Művészeti Díj

Alapítva: Győr-Sopron Megyei Tanács 1/1979. sz. rendelete és a Győr-Moson-Sopron Megye Közgyűlése 6/1991. sz. rendelete
Módosítva: címmódosítás 11/1999. sz. rendelettel, Kormos István Díj
Leírás: Adományozható azoknak, akik az irodalom és művészetek terén magas színvonalú alkotó tevékenységet nyújtottak hivatásos és nem hivatásos művészként.
Név Foglalkozás Díjazás éve
Cziráki Lajos festőművész, rajztanár, Révai Miklós Gimnázium (Győr) 1979
Nyári Béla cselló szólamvezető, Győri Filharmonikus Zenekar 1979
Pátkai (Háklár) Tivadar előadó, József Attila Művelődési Ház (Győr) 1979
Halmos László zeneszerző 1980
Patay Éva festőművész 1980
Vata Emil díszlettervező, Kisfaludy Színház (Győr) 1980
Jancsovics Antal karnagy, Győri Filharmonikus Zenekar 1981
Kisfaludy Színház balettkara Győr 1981
Kisfaludy Színház zenei tagozata Győr 1981
Kovács Sándor karnagy, Liszt Ferenc Művelődési Központ "Liszt Ferenc Női Kara" (Sopron) 1982
Csala Benedek karnagy, Kisfaludy Színház (Győr) 1983
Farsang Sándor festőművész (Győr) 1983
Győri Ütőegyüttes 1983
Bor József színházigazgató, Kisfaludy Színház (Győr) 1984
Giczi János festőművész 1984
Kerék Imre költő 1984
Bede-Fazekas Csaba magánénekes, Kisfaludy Színház (Győr) 1985
Gábor József iskolaigazgató, Győri Zeneművészeti Szakközépiskola 1985
Rázó József tanár, Siketek Általános Iskolája és Nevelőotthona (Sopron) 1985
Barabás László festőművész 1986
Oláh Margit zongoraművész 1986
Villányi László költő (Győr) 1986
Bardócz Barna ötvös, iparművész 1987
Németh Géza koncertmester, alapító tag, Győri Filharmonikus Zenekar 1987
Reményi Attila zeneszerző, tanár, Győri Zeneművészeti Szakközépiskola 1987
Tas Ildikó magánénekesnő, Kisfaludy Színház (Győr) 1988
Joanovits István festőművész 1989
Győri Amatőrfilm és Videostúdió 1990

Népegészségügyi Díj

Alapítva: Győr-Moson-Sopron Megye Közgyűlése 6/1991. sz. rendelete
Módosítva: címmódosítás Győr-Moson-Sopron Megye Közgyűlése 11/1991. sz. rendelettel, Dr. Batthyány-Strattmann László Díj
Leírás: Adományozható azon egészségügyi szakdolgozók részére, akik a megye egészségügyi ellátásában, az egészséges életmód kialakításának segítésében, a szociális gondoskodásban, a gyermekvédelem területén kimagasló szakmai tevékenységet fejtettek ki.
Név Foglalkozás Díjazás éve
Nagy Árpádné ápolónő (Dunasziget) 1991

Péterfy Sándor-díj

Díj régi neve: Közoktatási Díj
Alapítva: Győr-Moson-Sopron Megye Közgyűlése 11/1991. sz. rendelete. Jelenleg érvényes szabályozása: Győr-Moson-Sopron Megye Közgyűlése 3/2016. sz. rendelete.
Módosítva: címmódosítás 7/1999.(V.7.)KR. rendelettel, Győr-Moson-Sopron Megye Közoktatásáért Péterfy Sándor Díj
Leírás: Adományozható azoknak, akik elméleti és gyakorlati munkájukkal kiemelkedő módon hozzájárultak a megyében a korszerű és eredményes nevelés-oktatás megvalósulásához. 2016-tól kétévente, páros években egy díjazott veheti át az augusztus 20-iki megyei díszközgyűlésen.
Név Foglalkozás Díjazás éve
Andrássy Péter középiskolai tanár, Berzsenyi Dániel Gimnázium (Sopron) 1992
Kurucz Istvánné tanítónő, Általános Iskola (Tápszentmiklós) 1992
Pongráczné Gaál Elvira tanítónő, Általános Iskola (Győrság) 1993
Porpáczy Aladár Kertészeti Középiskola és Szaktanácsadó Központ testülete 1993
Baranyai Zoltánné tanárnő, Kovács Margit ÁMK (Győr) 1994
Gulyás Antalné óvódavezető (Vág) 1994
Tama Imréné gyógypedagógus-tanár, Tóth Antal Óvoda, Általános Iskola és Diákotthon (Sopron) 1995
dr. Varga József iskolaigazgató, Pátzay Pál Általános Iskola (Kapuvár) 1995
dr. Cseh Sándor főigazgató, Apáczai Casere János Tanítóképző Főiskola (Győr) 1996
Lacza János iskolaigazgató, Ujhelyi Imre Tejipari Középiskola 1996
Németh J. László iskolaigazgató 1997
Szalai Ferencné vezető-helyettes óvónő 1997
Mézes Lajos nyugdíjas magyar-történelem szakos tanár 1998
Rajtáné Szabó Zsuzsanna gyógypedagógus, bizottságvezető, Tanulási Képességet Vizsgáló Szakértői és Rehabilitációs Megyei Bizottság 1998
Tompos János nyugdíjas iskolaigazgató (Csorna) 1999
dr. Tóth Tiborné iskolaigazgató, Kossuth Lajos Gimnázium (Mosonmagyaróvár) 2000
Kovács Ilona matematika-fizika szakos tanár, Hunyadi János Gimnázium (Csorna) 2001
Kiszelka Ferencné nyugdíjas tanárnő 2002
dr. Tenk Antal egyetemi tanár, tanszékvezető, Egyetem (Mosonmagyaróvár) 2003
Kiss Mária iskolaigazgató, Széchenyi István Általános Iskola (Gönyű) 2004
Havasmezőiné Tóth Adél tanárnő, Móra Ferenc Általános Iskola (Mosonmagyaróvár) 2005
Csóka Gáspár bencés házfőnök, iskolaigazgató, Czuczor Gergely Bencés Gimnázium (Győr) 2006
Fazekas Ferencné intézményvezető, Tóth Antal Nevelési-Oktatási és Módszertani Központ (Sopron) 2007
Papiezné Kertay Beatrix pedagógus, Jókai Mór Óvoda, Általános és Szakképző Iskola (Győr) 2008
dr. Magas Lászlóné igazgató, Kozmutza Flóta Általános Iskola és Speciális Szakiskola (Sopron) 2009
Domsichné dr. Mezzei Márta pedagógiai szakpszichológus, Mosonmagyaróvári Nevelési Tanácsadó munkatársa (Mosonmagyaróvár) 2010
Hallgatóné Hajnal Judit igazgató, Péterfy Sándor Evangélikus Oktatási Központ (Győr) 2011
Maráz Sándor rábaközi főesperes, címzetes prépost, lelkipásztor (Bősárkány) 2012
dr. Kovács Péter címzetes egyetemi docens, vállalkozó (Mosonmagyaróvár) 2013
Horváth Istvánné ny. pedagógus (Kapuvár) 2014
dr. Kovács Zsolt főtitkár, Széchenyi István Egyetem (Győr) 2015
Südi Tamásné néptáncpedagógus, Dr. Barsi Ernő Alapfokú Művészeti Iskola (Kapuvár) 2016

Dr. Petz Aladár-díj

Alapítva: Győr-Sopron Megyei Tanács 1/1979. sz. rendelete, majd a Győr-Moson-Sopron Megye Közgyűlése 6/1991. sz. rendelete. Jelenleg érvényes szabályozása: Győr-Moson-Sopron Megye Közgyűlése 3/2016. sz. rendelete.
Módosítva: címmódosítás 7/1999.(V.7.)KR. rendelettel, Győr-Moson-Sopron Megye Egészségügyéért Dr. Petz Aladár Díj
Leírás: Adományozható a megye egészségügyi ellátása területén végzett kiemelkedő szakmai tevékenységért orvosok, fogorvosok és gyógyszerészek részére. 1999-től adományozható azoknak, akik a megye egészségügyi ellátásának bármely területén kiemelkedő szakmai tevékenységet folytatnak. 2016-tól kétévente, páratlan években egy díjazott veheti át az augusztus 20-iki megyei díszközgyűlésen.
Név Foglalkozás Díjazás éve
dr. Lakatos Ottó körzeti orvos (Öttevény) 1980
dr. Méhes Károly gyermekgyógyász főorvos, Megyei Kórház 1980
dr. Török István csoportvezető főorvos, Megyei Tanács 1980
dr. Metzl János osztályvezető főorvos, Sopron Városi Kórház-Rendelőintézet 1981
dr. Pilz Károly első titkár, MSZMP Soproni Járási Bizottság 1981
dr. Varga Gyula körzeti orvos (Szany és Rábaszentandrás) 1981
dr. Brandhuber Ferenc közteti orvos (Tét nagyközség) 1982
dr. Fejes István főigazgató általános helyettese, Győr-Sopron megyei Tanács Kórház-Rendelőintézet 1982
dr. Lacó László osztályvezető, Mosonmagyaróvár Városi Tanács V.B. 1982
dr. Döbrössy Mária körzeti orvos (Ágfalva) 1983
dr. Gombos Zoltán osztályvezető, Győr Megyei Városi Tanács V.B. 1983
dr. Szabó Zsolt osztályvezető főorvos, Győr-Sopron megyei Tanács Kórház-Rendelőintézete 1983
Bogcha Novák Zoltánné központi gyógyszertár-vezető, Győr-Sopron megyei Tanács Gyógyszertári Központ 1984
dr. Ley Gizella üzemorvos, Győr-Sopron megyei Tanács Kórház-Rendelőintézete 1984
dr. Pálfy Aladár osztályvezető főorvos, Sopron városi Tanács Kórház-Rendelőintézet 1984
dr. Borbély László körzeti főorvos (Győrszemere) 1985
dr. Huszár László osztályvezető főrvos, Sopron városi Tanács Kórház-Rendelőintézet 1985
Mihályi Irén gyógyszertárvezető, Győr-Sopron megyei Tanács Gyógyszertári Központ 1985
dr. Nyitrai Magdolna körzeti orvos, Győr-Sopron megyei Tanács Kórház-Rendelőintézete 1986
dr. Rohonyi Béla osztályvezető főrvos, Sopron városi Tanács Kórház-Rendelőintézet 1986
Tóth Imre gyógyszertárvezető, Győr-Sopron megyei Tanács Gyógyszertári Központ 1986
dr. Péter Pál nyugdíjas főorvos, bizottsági tag, Győr-Sopron megyei Tanács Egészségügyi és Szociálpolitikai Bizottság 1987
dr. Szabó Piroska igazgató főrvos, Sopron városi Tanács Kórház-Rendelőintézet 1987
dr. Kiss Turay Gyula osztályvezető főorvos, Győr-Sopron megyei Tanács Kórház-Rendelőintézete 1988
Németh Lászlóné dr. Karácsony Olga osztályvezető, Győr-Sopron megyei Tanács Gyógyszertári Központ 1988
dr. Ötvös Lajos osztályvezető főorvos, Győr-Sopron megyei Tanács Kórház-Rendelőintézete 1989
dr. Rácz Attila igazgató-főorvos, Kórház-Rendelőintézet (Sopron) 1989
Gáspár Ilona gyógyszerész (Bősárkány) 1991
dr. Tóth Péter osztályvezető főorvos, Erzsébet Kórház (Sopron) 1992
dr. Mátrai Tamás osztályvezető főorvos, Petz Aladár Megyei Kórház (Győr) 1993
dr. Jobbágyi Péter osztályvezető főorvos, Petz Aladár Megyei Kórház (Győr) 1994
dr. Horváth Ottó orvos-igazgató helyettes, osztályvezető főorvos, Petz Aladár Megyei Kórház (Győr) 1995
dr. Baranyai Tibor radiológus főorvos, Erzsébet Kórház (Sopron) 1996
dr. Vida Ödön sebész szakorvos 1997
dr. Bajtay András megyei tiszti főorvos 1998
dr. Ballagi Farkas kórházigazgató (Kapuvár) 1999
dr. Szarvas István főorvos, Petz Aladár Megyei Kórház (Győr) 2000
dr. Kiss András nyug. főorvos (Mosonmagyaróvár) 2001
dr. Krizmanich Mária igazgató-főorvos 2002
dr. Balázs Mihály háziorvos 2003
dr. Tihanyi Katalin nyugalmazott vezető főorvos 2004
dr. Keszei Károly osztályvezető főorvos, Karolina Kórház (Mosonmagyaróvár) 2005
prof. Dr. Oláh Attila osztályvezető főorvos 2006
dr. Dézsi Csaba András osztályvezető főorvos, Petz Aladár Megyei Oktató Kórház Kardiológiai Osztály (Győr) 2007
dr. Éger István háziorvos, a Magyar Orvosi Kamara elnöke (Pereszteg és Pinnye) 2008
dr. Paller Judit regionális tisztifőorvos, Állami Népegészségügyi és Tisztiorvosi Szolgálat Nyugat-dunántúli Regionális Intézet vezetője (Győr 2009
dr. Pohárnok László osztályvezető főorvos, neuroradiológus, a Nemzetközi Diagnosztikai Központ győri CT és MR laboratórium és a Petz Aladár Megyei Oktató Kórház Neurológiai Osztálya (Győr) 2010
dr. Szabó László osztályvezető főorvos, Lumniczer Sándor Kórház (Kapuvár) 2011
dr. Lajtay György nyugállományú rendőrorvos, belgyógyász szakorvos, igazságügyi orvos-szakértő 2012
dr. Pusztai Judit háziorvos (Csorna) 2013
dr. Márton Judit Mónika gyermekorvos (Kapuvár) 2014
dr. Dézsiné Szentes Veronika vezető asszisztens, PAMOK Kardiológiai Osztály (Győr) 2015
nem került kiosztásra az új rendelet szerint 2016

Sport-díj

Alapítva: Győr-Sopron Megyei Tanács 1/1986. sz. rendelete és a Győr-Moson-Sopron Megye Közgyűlése 6/1991. sz. rendelete
Módosítva: címmódosítás 11/1999.sz. rendelettel, Bauer Rudolf László Díj
Leírás: Adományozható azoknak, akik a megye testnevelési és sportmozgalmában élenjártak, sportteljesítményükkel kiemelkedő eredményeket értek el.
Név Foglalkozás Díjazás éve
Németh Istvánné Kristyán Zsuzsa válogatott tekéző, Győri Lenszövő 1986
Rába ETO férfi kézilabdacsapat 1986
Stéger László testnevelő tanár, Révai Miklós Gimnázium (Győr) 1986
Fürst János technikai vezető, Vízügy Evezős Szakosztály (Győr) 1987
Horváth Vince testnevelő, Hunyadi János úti Általános Iskola (Sopron) 1987
Volán Hajómodellező Klub kollektívája (Kapuvár) 1987
Magyar Vilmos vezető edző, GYÁÉV Sportkör Öttusa Szakosztály 1988
Petőházi Cukorgyár kollektívája 1988
Escher Alajos szövetségi főtitkár, Győr-Sopron Megyei Tekeszövetség 1989
Bercsényi Miklós Közlekedési Szakközépiskola és Gimnázium kollektívája (Győr) 1989
Horváth Imre nyugdíjas 1990
Fertődi Nádfeldolgozó kollektívája 1990
Izsák Ferenc sportorvos 1991

Gróf Széchényi Ferenc Díj

Díj régi neve: Tudományos-díj
Alapítva: Győr-Moson-Sopron Megye Közgyűlése 11/1991. sz. rendelete. Jelenleg érvényes szabályozása: Győr-Moson-Sopron Megye Közgyűlése 3/2016. sz. rendelete.
Módosítva: címmódosítás 7/1999.(V.7.)KR. rendelettel, Győr-Moson-Sopron Megye Térségfejlesztéséért Gróf Széchényi Ferenc Díj
Leírás: Adományozható azoknak, akik a megye fejlesztése érdekében a műszaki, természet-, társadalom és más tudományos területen, valamint a településfejlesztés összehangolásában és megvalósításában, határ menti, térségi kapcsolatok fejlesztésében, települések együttműködésének kialakításában, térségi szemlélet formálásában kiemelkedő tevékenységet fejtettek ki. 2016-tól kétévente, páratlan években egy díjazott veheti át az augusztus 20-iki megyei díszközgyűlésen.
Név Foglalkozás Díjazás éve
dr. Kubinszky Mihály tanszékvezető tanár, Erdészeti és Faipari Egyetem (Sopron) 1992
dr. Vermes Ágoston nyug. főiskolai tanár, Széchenyi István Főiskola (Győr) 1992
dr. Kárpáti László igazgató, Fertő-tavi Nemzeti Park 1993
Varga Kálmán polgármester (Rajka) 1993
dr. Rechnitzer János osztályigazgató, MTA Regionális Kutatási Központ (Győr) 1994
dr. Sáry István megbizott igazgató, Győr-Sopron Megyei Levéltár (Győr) 1994
Mosonmagyaróvári Környezetvédő Egyesület 1995
dr. Hornyák Margit igazgatóhelyettes, Észak-dunántúli Környezetvédelmi Felügyelőség 1996
Mosonmagyaróvári Városvédő Egyesület 1996
dr. Koren Csaba egyetemi tanár 1997
Mecséri Lajos polgármester 1997
Perjámosy István vezető, Megyei Területfejlesztési Tanács Munkaszervezete 1998
Varga László építészmérnök, településvezető 1998
Havas András műszaki igazgató (Sopron) 1999
Soós Lajos polgármester (Nyúl) 2000
Szirányi Ákos igazgató, Győr-Moson-Sopron Megyei Állami Közútkezelő Kht. 2001
dr. Roszik Péter kamarai elnök 2002
Lengyel Károly Róbert vezető főtanácsnok 2003
Sipőcz István üzemmérnökség vezető, a „PANNON-VÍZ” Víz és Fürdő Részvénytársaság Kapuvári Üzemmérnökség (Kapuvár) 2003
Galavics Jenő nyug. polgármester (Lövő) 2005
dr. Tóth Péter gépészmérnök, egyetemi docens 2006
Székely Imre építőmérnök, irodavezető, munkacsoportvezető, Győr-Moson-Sopron Megyei Területfejlesztési Tanács Munkaszervezet, Győr-Moson-Sopron Megyei Önkormányzat Területfejlesztési Iroda (Győr)(Győr) 2007
dr. Józan Tibor nyug. vezérigazgatóhelyettes, GySEV (Sopron) 2008
Somfai András okleveles építőmérnök, magántervező, tanár (Győr) 2010
Tóth József Péter polgármester, Lipóti Önkormányzat és cégtulajdonos, Lipóti Pékség (Lipót) 2011
dr. Kurunczi Károly polgármester (Jánossomorja város) 2012
Macher Zoltán üzemmérnökség-vezető, Pannon-Víz Zrt. (Győr) 2013
Hutflesz Mihály alelnök, Rábaköz Vidékfejlesztési Egyesület (Kapuvár) 2014
Horváth Tibor polgármester (Fertőszentmiklós) 2015
nem került kiosztásra az új rendelet szerint 2016

Tudományos-díj

Alapítva: Győr-Moson-Sopron Megye Közgyűlése 6/1991. sz. rendelete
Módosítva: címmódosítás 11/1991. sz. rendelettel, Gróf Széchényi Ferenc Díj
Leírás: Adományozható azoknak, akik a megye fejlesztése érdekében a műszaki, természet-, társadalom és más tudományos területen, valamint a településfejlesztés összehangolásában és megvalósításában, határ menti térségi kapcsolatok fejlesztésében, települések együttműködésének kialakításában, térségi szemlélet formálásában kiemelkedő tevékenységet fejtettek ki, továbbá átfogó életmű elismeréseként.
Név Foglalkozás Díjazás éve
dr. Domonkos Ottó néprajztudományok kandidátusa, múzeumigazgató, Soproni Múzeum 1991
dr. Göcsei Imre főiskolai tanár, Apáczai Csere János Tanítóképző Főiskola (Győr) 1991
Frissítve: 2017.05.17