Aktuális hírek időrendben

Ünnepi nyitvatartás
2024.04.23
Hír

Tájékoztatjuk kedves olvasóinkat, hogy könyvtárunk minden szolgáltatási pontja május 1-én (szerda) az ünnepre való tekintettel zárva tart

Irodalmi utazás
Játék
2024.04.22
Hír

A játékos kedvűek ismét próbára tehetik magukat egy 5 napos irodalmi utazás keretében Magyarországon! Öt művész életét követve járjuk be az országot GPS koordináták segítségével.

A kulcs a Te kezedben van!
Gyermekíró pályázat
2024.04.18
Hír

A Dr. Kovács Pál Könyvtár és Közösségi Tér Gyermekkönyvtára gyermekíró pályázatot hirdet általános iskolás tanulók számára A kulcs a Te kezedben van! címmel.

Kerek esztendő
Pályázati füzet alsó tagozatos tanulóknak
2024.04.18
Hír

A Dr. Kovács Pál Könyvtár és Közösségi Tér Gyermekkönyvtára alsósoknak szóló pályázati füzetet jelentetett meg Kerek esztendő címmel.

Könyvajánló gyerekektől gyerekeknek!
2024.04.15
Hír

Gyermekkönyvtárunk decemberben Alkosd újra! címmel rajzpályázatot hirdetett általános iskolások számára, a diákoknak kedvenc könyvük borítóját kellett újragondolni. Ajánlónk a díjazottak legkedvesebb könyveit tartalmazza.

Adományozzon használt szemüveget!
2024.04.11
Hír

Nem tudja, mit kezdhetne régi szemüvegével? Semmiképp se dobja ki, ha már nem használja! Segítsen adományával azokon, akiknek egy új szemüveg beszerzése komoly anyagi gondot jelent.

A magyar költészet napja
Ajánló gyűjteményünkből
2024.04.10
Hír

Idén, április 11-én, József Attila születésnapján, éppen hatvanadik alkalommal ünnepeljük a magyar költészet napját. Olvassuk, szavaljuk, idézzük, faragjuk és énekeljük a rímeket.

Nyugdíjas Klubok Háza
2024.04.03
Hír

2024. április 5-től megnyílt új szolgáltatási helyünk, a Nyugdíjas Klubok Háza a Herman Ottó u. 22. szám alatt. Az új klubházba szeretettel várjuk a Győrben működő nyugdíjas klubokat rendszeres vagy alkalmi összejöveteleik megtartására, lebonyolítására.

Környezetvédelmi könyvajánló
2024.04.02
Hír

Földünk és környezetünk védelme mindig időszerű és egyre aktuálisabb téma. Összeállításunkban olyan ismereterjesztő irodalmat gyűjtöttünk össze, amelyek a környezetvédelem és a klímaváltozás kérdéskörét járják körbe különböző irányokból.

Lezajlott a Lengyel Alfréd Honismereti Verseny
2024.03.21
Hír

A 2023-24-es tanévre is meghirdette hagyományos honismereti versenyét a Dr. Kovács Pál Könyvtár és Közösségi Tér és a Győri SZC Krúdy Gyula Turisztikai és Vendéglátóipari Technikum. A Lengyel Alfrédról elnevezett megmérettetés a finiséhez érkezett.

31. ’’Hegyalján innen, Sokorón túl’’ népmesemondó verseny
2024.03.14
Hír

A "Hegyalján innen, Sokorón túl" elnevezésű, hagyományos népmesemondó versenyt immár 31. alkalommal rendezi meg a Dr. Kovács Pál Könyvtár és Közösségi Tér Ménfőcsanaki Fiókkönyvtára és a Bezerédj-kastély Művelődési Ház.

Magyar tudósok – Eredményhirdetés
2024.03.13
Hír

A Dr. Kovács Pál Könyvtár és Közösségi Tér Gyermekkönyvtára 2024. március 4. és 8. között Magyar tudósok címmel internetes játékot hirdetett az általános iskola felsős tanulói részére. A 143 beérkezett megfejtés értékelése megtörtént.

Képregények
Válogatás gyűjteményünkből
2024.03.04
Hír

A filmes adaptációknak köszönhetően a 2000-es években újra hatalmas népszerűségre tettek szert a képregények. Könyvtárunkban több, mint 400 képregény található, ezekből válogattunk Önöknek.

Érettségi minden szinten
Közeledik az érettségi időszak!
2024.02.22
Hír

Válogatásunkkal a 2024-es érettségi vizsgákra történő hatékony felkészülésben igyekszünk segítséget nyújtani. Könyvtárunk gyűjteménye széles kínálattal rendelkezik érettségire felkészítő segédkönyvekben humán és reál tantárgyakban egyaránt.

PorondHódítók
Csatlakozz színjátszó szakkörünkhöz!
2024.02.21
Hír

Gyere és csatlakozz könyvtárunk (9023 Győr, Herman Ottó u. 22.) színjátszó csoportjához, a PorondHódítókhoz! Improvizációs technikákat tanulhatsz és különböző helyzetgyakorlatokban próbálhatod ki magadat.

Közművelődési díj a Hangraforgónak
Elismeréseket adtak át
2024.01.29
Hír

A Hangraforgó együttes Győr Közművelődéséért Díjban részesült, melyet az I. Győri Bálon vehetett át.

Ünnepség a magyar kultúra napja alkalmából
Lengyel Adrienn minőségirányítási igazgatóhelyettes elismerésben részesült
2024.01.23
Hír

2024. január 22-én, délután került sor a Városháza Dísztermében a Győr Megyei Jogú Város Önkormányzata által a magyar kultúra napja alkalmából szervezett ünnepségre.

Iskolai közösségi szolgálat könyvtárunkban
2024.01.22
Hír

Örömmel fogadjuk azokat a diákokat, akik az érettségi bizonyítvány kiadásához szükséges ötven óra közösségi szolgálatot intézményünkben kívánják teljesíteni.

Rendezvénynaptár
Tervezzenek velünk!
2024.01.21
Hír

Honlapunkon a Rendezvényeink menüpont alatt ezentúl naptáron is nyomon követhetik a programjainkat. Még gyorsabban és könnyebben nézhetik meg, hogy melyik eseményünkön szeretnének részt venni!

Minősített Könyvtár címet nyert újra intézményünk!
2024.01.08
Hír

Örömmel adunk hírt arról, hogy a Dr. Kovács Pál Könyvtár és Közösségi Tér szakmai munkája alapján 2024-ben elnyerte a „Minősített Könyvtár” címet.

Könyvkölcsönző automata
Elindult új szolgáltatásunk
2023.11.08
Hír

Mostantól éjjel-nappal kölcsönözhetnek tőlünk könyveket, kedvenc olvasmányaikhoz ezentúl bármikor hozzájuthatnak. A készülék a Volán vidéki pályaudvarán található, a váróterem bejárata mellett.

Éljünk környezettudatosan!
Válogatások könyvtárunk állományából
2023.06.15
Hír

A fenntarthatóságra és a zöld szemléletre egyre nagyobb hangsúly esik, amelyben – mint a társadalom egészét érintő kérdésben – a könyvtáraknak is megvan a maguk szerepe és felelőssége.